Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Jak rejestrować domeny i łączyć je z hostingiem?

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Jak rejestrować domeny i łączyć je z hostingiem?

Rejestracja domeny i skonfigurowanie jej z hostingiem to dwa kluczowe kroki w procesie tworzenia strony internetowej. Dzięki temu klient może odnaleźć witrynę w sieci, złożyć zamówienie, wypełnić formularz kontaktowy czy dowiedzieć się, czym zajmuje się dana marka. Hosting strony zapewnia przestrzeń na serwerze, dlatego trzeba podpiąć pod niego adres www. Sprawdź, jak wygląda rejestracja domeny i integracja z wirtualną przestrzenią.

Gdzie zarejestrować domenę?

Wybór domeny to pierwszy krok w procesie tworzenia strony internetowej. Możesz postawić na polskie strony lub wybrać funkcjonalne, regionalne globalne, a nawet europejskie witryny. Wystarczy wymyślić nazwę i sprawdzić na stronie czy jest wolna. Jeżeli tak, trzeba złożyć zamówienie, podać nazębne dane i opłacić zakup. Problem pojawia się, kiedy domena jest już zajęta. W takiej sytuacji warto skorzystać z naszego Domenołapacza. To narzędzie, które pozwala znaleźć interesującą klienta nazwę lub tematykę, a następnie wybrać propozycję, która przypadnie Ci do gustu. Warto pamiętać, że okres korzystania z domeny różni się w zależności od sprzedawcy i konieczne jest jej odnowienie. Wystarczy ją opłacić ponownie – zazwyczaj to koszt od kilkudziesięciu złotych.

Jak połączyć domenę z hostingiem?

Po zarejestrowaniu domeny kolejnym krokiem jest jej połączenie z wybranym hostingiem. Proces ten zazwyczaj polega na skonfigurowaniu serwerów nazw (DNS) dla Twojej domeny, aby wskazywały na serwer hostingowy. Można zrobić to samemu, albo skorzystać z oferty naszej firmy, która kompleksowo zajmie się tworzeniem Twojej strony. Zazwyczaj proces obejmuje zalogowanie się do panelu zarządzania domeną u rejestratora i zmianę ustawień DNS na te podane przez dostawcę hostingu. Może to wymagać dodania lub zmiany rekordów A, CNAME lub NS w ustawieniach DNS domeny. Konfiguracja może potrwać nawet do 48 godzin. Sam hosting również możesz dopasować do swoich potrzeb. Dzięki atrakcyjnym pakietom sam możesz określić, ilość potrzebnej przestrzeni dyskowej czy pamięci RAM.

Rejestracja domeny internetowej i jej połączenie z hostingiem to pierwsze kroki, które umożliwiają postawienie Twoje strony. Warto pamiętać o odpowiednich zabezpieczeniach i certyfikatach, które chronią dane użytkownika. Jeżeli masz już domenę i niedługo upływa czas jej ważności, z naszą pomocą możesz dokonać transferu. W trakcie przenoszenia strona będzie normalnie pracować, dzięki czemu klienci będą mogli z niej korzystać. Hosting domeny to kompleksowa usługa, dzięki której nie tylko otrzymasz przestrzeń dyskową pod dane, ale także pełną pomoc podczas transferu, wsparcie techniczne, kopie zapasowe czy szyfrowaną pocztę. Sprawdź naszą ofertę!