Domeny

Domeny

Naszą domeną jest dobra cena. A jaka jest Twoja?

Domenołapacz – wyszukiwarka wolnych nazw
Automatyczna rejestracja
Minimum formalności
Bezpłatny transfer domeny
Bezpłatne parkowanie domeny
Panel do zarządzania

Rejestracja domen Domeny

Transfer domeny to najogólniej mówiąc zmiana rejestratora domeny – firmy, która zapewnia obsługę finansową i techniczną domeny. Transfer domeny zawsze zgłaszany jest przez Abonenta.

Jak dokonać transferu?

Aby dokonać transferu domeny, wystarczy podać jej nazwę, kod AuthInfo/Auth Code (który wcześniej należy uzyskać od obecnego rejestratora nazwy domeny) oraz datę jej wygaśnięcia. Po uzupełnieniu formularza zostanie wystawiony dokument proforma za przedłużenie domeny na kolejny okres rozliczeniowy, po jego opłaceniu transfer zostanie zainicjowany. Podczas transferu domena jest cały czas aktywna, więc nie trzeba martwić się o niepotrzebne przerwy w dostępie do strony.

Na adres e-mail właściciela domeny zostanie wysłana wiadomość z prośbą o potwierdzenie transferu. Przed przystąpieniem do transferu domeny zadbaj o informację, czy na pewno posiadasz dostęp do skrzynki e-mailowej, na którą zostanie przesłana prośba o potwierdzenie transferu domeny. Adresy e-mail właściciela domeny, administratora oraz kontaktu technicznego muszą być poprawne i widoczne w bazie WHOIS.
Transfer musi zostać potwierdzony przez właściciela domeny poprzez kliknięcie w link. Aby transakcja mogła przebiec bezproblemowo, konieczna jest zgodność danych Abonenta u obecnego operatora domeny z danymi, które zostały podane podczas rejestracji konta na stronie Sprint Data Center.

Kod autoryzujący AuthInfo/Auth Code

Wcześniejsze przesłanie wniosku o wydanie kodu wraz z załączoną kopią dokumentu tożsamości (tylko, jeśli domena jest zarejestrowana na dane osoby fizycznej) ma na celu wyeliminowanie ryzyka przesłania kodu osobie trzeciej, która mogłaby wykorzystać go do nielegalnego przejęcia domeny.

Pamiętaj, że po zakończonym transferze domeny, będzie ona nadal wskazywała na te same serwery DNS, które były ustawione przed rozpoczęciem transferu. Bez problemu możesz wydelegować je na serwery DNS nowego operatora, czyli Sprint Data Center.

W ramach tej usługi zapewniamy:

  • domenołapacz,
  • minimum formalności – nie musisz przejmować się tym, że cała procedura zajmie Ci wiele czasu,
  • bezpłatny transfer domeny,
  • panel do zarządzania – wszystkim naszym Abonamentom oferujemy dostęp do uproszczonego panelu do zarządzania,
  • automatyczną rejestrację,
  • bezpłatne parkowanie domeny – parkowanie domeny to usługa polegająca na utrzymywaniu domeny na serwerach.
UWAGA ! Sprawdź poprawność podanej daty wygaśnięcia domeny. Jeśli pole nie zostało wypełnione automatycznie, podaj datę wygaśnięcia domeny ręcznie. Datę wygaśnięcia domeny można sprawdzić na stronie http://www.whois.com/whois/. W przypadku podania błędnych lub nieprawdziwych danych klient jest narażony na ryzyko wygaśnięcia domeny bez prawa do odszkodowania za jej utratę.