Data center

Sprint S.A. - Czołowy integrator systemów IT w Polsce

Sprint S.A. jest jednym z liderów rynku integracji profesjonalnych systemów IT oraz zaawansowanych rozwiązań telekomunikacyjnych. Od ponad dwudziestu lat projektujemy i budujemy profesjonalne systemy w oparciu o najnowocześniejsze technologie.

Atuty

Bazujemy na doświadczonej kadrze i rozbudowanym zapleczu technicznym Sprint S.A. Naszymi atutami są: zaplecze techniczne i ekonomiczne, obszerna lista referencyjna oraz bezpieczna lokalizacja. Nasze usługi kierujemy do Klientów wymagających bezpieczeństwa danych na najwyższym poziomie.
Więcej o Sprint S.A.>

 

Sprint Data Center Olsztyn

Główna serwerownia Sprint Data Center w Olsztynie, gotowa do przyjęcia 60 szaf serwerowych typu Rack 42U. Klimatyzowane pomieszczenie posiada system ścisłej kontroli dostępu, niepalną podłogę techniczną oraz sektor Wysokiej Mocy z inteligentnym systemem nawiewu podłogowego. Zasilanie awaryjne zapewnia agregat o mocy 1000 KM z możliwością pracy w trybie ciągłym. Nad całością czuwa system przeciwpożarowy typu VESDA zintegrowany z aerozolowym systemem gaśniczym.

 

SDC - Technologiczna wizytówka Warmii i Mazur

W listopadzie 2011 roku SDC zostało nagrodzone w konkursie "Najlepszy produkt i usługa Warmii i Mazur" w kategorii produkt przemysłowy. Jury pod przewodnictwem marszałka województwa warmińsko-mazurskiego nagrodziło nas za innowacyjność i wdrażanie najnowszych technologii w regionie. Organizatorem konkursu jest Gazeta Olsztyńska i Polskie Radio Olsztyn S.A.

 

 

Najwyższe standardy zabezpieczeń

Sprint Data Center zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy z wykorzystaniem najnowszych technologii stosowanych przy budowie obiektów klasy Data Center.

 

Certyfikaty jakości - ISO 9001, NATO AQAP 2210, WSK

Oferujemy produkty i usługi najwyższej jakości o czym świadczy posiadany Certyfikat ISO 9001, certyfikat natowskiego systemu zarządzania jakością AQAP 2110 oraz certyfikat Wewnętrznego Systemu Kontroli (WSK). Sprint jest jedną z 2 firm w Polsce spełniających wymagania NATO AQAP 2210 (dotyczące zapewnienia jakości oprogramowania). Dzięki temu do dyspozycji Klientów jest polskie data center spełniające najwyższe europejskie i światowe standardy.

 

Ochrona dokumentów z klauzulami TAJNE, NATO Secret, EU Secret

Jako jedni z nielicznych, otrzymaliśmy wydane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego Pierwszego Stopnia, potwierdzające pełną zdolność do zapewnienia ochrony informacji niejawnych oznaczonych klauzulą TAJNE. Posiadamy pełną zdolność do ochrony informacji niejawnych Unii Europejskiej oraz Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego.

 

Dodatkowe koncesje i uprawnienia:

• Koncesja MSWiA na świadczenie usług ochrony mienia realizowanych w formie zabezpieczenia technicznego

• Deklaracja Departamentu Przemysłowego Systemu Obrony na udział w przetargach w dziedzinie bezpieczeństwa na potrzeby Agencji NATO-NC3A

• Licencje pracowników zabezpieczenia technicznego oraz imienne poświadczenia bezpieczeństwa, posiadane przez naszych inżynierów i techników.

 

Bezpieczna lokalizacja

Znajdujemy się na terenie niezagrożonym klęskami żywiołowymi takimi jak: powodzie, podtopienia, wichury, szkody górnicze, tąpnięcia i trzęsienia ziemi. Nie zagrażają nam katastrofy przemysłowe w rafineriach, kopalniach, elektrowniach i sztucznych zbiornikach wodnych.

Sprint Data Center to nowoczesne data center zlokalizowane w Olsztynie przy ul. Jagiellończyka 26, na terenie siedziby Sprint S.A. Obiekt posiada parking strzeżony, szeroki wjazd i plac manewrowy dla pojazdów ciężarowych dostarczających sprzęt teleinformatyczny. Obiekt znajduje przy szlakach komunikacyjnych biegnących z Warszawy, Gdańska, Łodzi i Poznania. Mapa z lokalizacją SDC >

 

Sprint Data Center Olsztyn

Lokalizacja SDC zapewnia szybki dojazd oraz wygodny rozładunek pojazdów ze sprzętem wielkogabarytowym Klientów.

 

Ochrona obiektu i serwerowni

Obiekt chroniony jest stałą, całodobową kontrolą pracowników ochrony oraz 24h monitoringiem wizyjnym z pełnym zapisem wydarzeń. Dostęp do pomieszczeń nadzoruje nowoczesny system dostępowy z pełną rejestracją wizyt. Wejście do sali operacyjnej zawsze odbywa się w asyście personelu technicznego SDC. Personel techniczny Klienta może korzystać z pomieszczenia pracy czasowej, wyposażonego w szybkie łącza internetowe.

 

Pomieszczenie kolokacyjne SDC

Wysokowydajne serwery typu blade, w jakie wyposażone jest nasze nowoczesne data center, instalujemy w Sektorze Wysokiej Mocy o zwiększonej wydajności systemów chłodzenia z układem inteligentnego nawiewu podłogowego. Stosowane technologie są jednymi z najnowocześniejszych w kraju.

 

Transmisja danych

Szybki i bezpieczny dostęp zapewniają niezależne łącza światłowodowe do takich operatorów jak: Telekomunikacji Polskiej, Telekomunikacji Kolejowej oraz olsztyńskiej sieci metropolitalnej OLMAN. Poprzez punkt wymiany ruchu KIX, gwarantujemy niezawodny dostęp do sieci ATM, GTS Energis, NASK, UPC, Aster, Netia, Vectra, Multimedia i wielu innych.

 

Rozwiązania techniczne

Serwery Klientów instalowane są w pomieszczeniu z systemem klimatyzacji precyzyjnej. Zapewnia ona optymalną temperaturę na poziomie 23°C ± 2°C oraz wilgotność powietrza na poziomie 50 rH% ± 10%. Niepalna podłoga techniczna umożliwia szybki dostęp do wszystkich instalacji obiektu a jej dopuszczalna obciążalność wynosi aż 2500 kg/m2.

 

Niezawodne zasilanie

Pracę centrum zabezpiecza własna stacja transformatorowa, dwutorowy system zasilania, zasilacze bezprzerwowe UPS oraz przemysłowy agregat prądotwórczy o mocy 1000 KM przystosowany do pracy ciągłej.

 

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe

Nad bezpieczeństwem przeciwpożarowym czuwa system wczesnej detekcji pożaru typu VESDA. Ewentualny pożar gaszony jest systemem aerozolowym obojętnym dla sprzętu elektronicznego.

 

Data center

Przed wyborem metody przechowywanie danych staje każdy przedsiębiorca. Jeszcze dwa lata temu w Polsce działało ponad 80 centrów danych, których łączna powierzchnia IT wynosiła prawie 80 tysięcy m2. Obecnie obok największych dostawców oraz ofert data centrów, oferowanych przez operatorów telekomunikacyjnych, funkcjonuje jeszcze wiele mniejszych podmiotów, oferujących tego typu usługi.

 

Outsourcing data center

Aby jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo Państwa danych, polecamy skorzystać z naszej usługi zewnętrznego centrum danych. Nasze bezpieczne i wydajne data center spełnia najwyższe międzynarodowe standardy. Usługi data center to opcja niezwykle ekonomiczna, bo pozwala zmniejszyć koszty własnej inwestycji. Sprint Data Center udostępnia firmom najnowsze technologie i usługi teleinformatyczne, które dostosowujemy do potrzeb klienta.

Data center w Sprint Data Center zawierają infrastrukturę techniczną, mechanizmy i procedury zwiększające bezpieczeństwo i ciągłość działania serwerów: redundancja serwerów, elementów sieciowych i dysków, systemy wentylacji i chłodzenia, zabezpieczenia przeciwpożarowe i kontrolę dostępu.

Nowoczesne data center

Nasze data center oferuje pełen zakres usług IT, między innymi: kolokację, dedykowane serwery, tanie serwery VPS, hosting. W naszym budynku dostają Państwo możliwość przechowywania infrastruktury informatycznej dzięki serwerom, urządzeniom przechowywania danych oraz dzięki infrastrukturze sieciowej.

Dysponujemy wiedzą oraz technologią, by zapewnić sprawne działanie data center i uchronić naszych klientów przed wszelkimi potencjalnymi problemami. Zapewniamy elastyczną infrastrukturę IT, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie się do wszystkich indywidualnych potrzeb klienta.

Zespół Techniczny gwarantuje niezwłoczną reakcję i pomoc w rozwiązywaniu wszelkich problemów. Do dyspozycji naszych klientów jesteśmy zawsze całą dobę przez 365 dni w roku i możemy zareagować na każde zgłoszenie w ciągu kilku minut.

Korzystanie z usługi data center jest rozwiązaniem znacznie tańszym niż zatrudnianie specjalnie wykwalifikowanych pracowników, odpowiedzialnych za sprawną pracę data center. Decydując się na skorzystanie z naszej usługi, zawsze ponosisz stałą, z góry ustaloną opłatę.

Ciesz się możliwościami, takimi jak:

 

Usługi data center - postaw na oszczędność

Outsourcing centrum danych idzie w parze z mniejszymi kosztami. Współpracując z nami, omijasz przymus inwestowania w serwerownię, precyzyjną klimatyzację czy systemy bezpieczeństwa. Idealnie łączymy wysoki poziom usługi z atrakcyjną ceną, przez co nasza oferta jest wyjątkowa na rynku. Z punktu widzenia przedsiębiorcy zainwestowanie w usługę, jaką jest outsourcing centrum danych to przede wszystkim duża wygoda i oszczędność.

Serwer dedykowany w SDC to oszczędność, wygoda i profesjonalna obsługa. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu, w celu poznania szczegółowych informacji o tym, jak działa polskie data center – Sprint Data Center.

 

 

Dane firmy

Sprint S.A., 10-062 Olsztyn, ul. Jagiellończyka 26

Sąd Rejonowy w Olsztynie

VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Numer KRS: 0000372363

NIP: 739-020-41-15

Wysokość kapitału zakładowego: 1 000 000,00 zł (w całości opłacony)

Wysokość pozostałych kapitałów własnych na dzień 31.12.2020r. wynosiła 35 528 697,97 zł

 

 

Do pobrania

Folder informacyjny SDC

pobierz folder sdc w wersji pdf

 

Pobierz folder SDC w wersji PDF

Wielkość: 4.3 MB