Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Newsletter w Wordpress

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Newsletter w WordPress

Newsletter pełni rolę internetowej broszury, rozsyłanej do użytkowników, którzy wyrażą na to zgodę. Najczęściej przychodzi na maila w określonych odstępach czasu. Zwykle zawiera nowości, różnego rodzaju informacje o zmianach czy wydarzeniach, a czasami także kody rabatowe do określonego sklepu. Jego celem jest budowa i potrzymanie komunikacji z klientem. Jak stworzyć swój własny newsletter na WordPress i dodać go do strony?

Newsletter WP – jak go stworzyć?

Newsletter jest częścią strategii e-mail marketingowej. Skierowany jest do określonych osób, które dobrowolnie wyraziły zgodę za otrzymywanie wiadomości. Zanim powstanie pełna lista mailingowa, trzeba zadbać o odpowiednie narzędzie. Wybierając je, warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak łatwość w tworzeniu ciekawych szablonów wiadomości, automatyzację wysyłki, prostą konfigurację i obsługę. Na rynku można znaleźć szereg różnego rodzaju newsletter WP, który ułatwi stworzenie odpowiednich treści. Systemy do newsletterów różnią się od siebie, każdy z nich ma zarówno szereg zalet, jak i wad.

Plugin newsletter

Jedną z najczęściej wybieranych usług jest GetResponse. Zapewnia zarówno możliwości tworzenia ciekawych wiadomości, jak i tworzenia wizualnie ładnych szablonów. Możesz znaleźć również rozbudowane statystyki i system CRM (wspomaganie i automatyzacja). Ten rozbudowany program pozwala na swobodne dopasowanie opcji do swoich potrzeb. Minusem, szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją działalność, może być cena. Kolejny plugin newsletter to FreshMail, który został stworzony przez Polaków. Użytkownicy podkreślają, że oferuje wiele szablonów, doskonale radzi sobie z językiem polskim. Administrator otrzymuje również szereg narzędzi analitycznych. Dzięki czterem planom można dopasować go do swoich potrzeb. Kolejnym rozwiązaniem jest Mailchimp, który pozwala na rozsyłanie wiadomości wśród bazy 2000 subskrybentów. Wgrywając ją do swojej strony, otrzymujesz ciekawe kreatory formularzy i wiadomości, rozbudowane statystyki oraz inne funkcje. Wybierz odpowiednie oprogramowanie i stwórz praktyczny, interesujący newsletter. Woocommerce, Contact Form 7 czy szereg innych wtyczek do WordPressa sprawi, że Twoja witryna będzie przejrzysta, a klienci będą mogli wygodnie i sprawnie dokonywać zakupów online. Warto pamiętać o odpowiednich standardach bezpieczeństwa i ochronie przed atakami. Dobrym rozwiązaniem są wirtualne serwery. Zapewniają stabilność, przy jednocześnie niskich nakładach finansowych. Dodatkowo otrzymujesz wsparcie specjalistów. Tanie serwery VPS to także dobre rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców, którym prosty i intuicyjny panel administracyjny ułatwia korzystanie.

Instalacja i konfiguracja

By dodać newsletter do WordPress, wystarczy się zalogować do panelu i przejść do sekcji wtyczek. Znajdź odpowiednią i kliknij przycisk „zainstaluj”. Po lewej stronie znajdziesz ikonę, po czym otrzymasz możliwość połączenia się z programem. By dodać formularz do strony, wystarczy wejść w zakładkę wygląd i kliknąć pozycję widgety. Odszukaj wtyczkę i przeciągnij ikonę w odpowiednie miejsce. Po zapisie formularz pojawi się na stronie, w wybranym miejscu ukaże się także opcja zasubskrybowania newslettera. Ustaw niezbędne szczegóły, zadbaj o relacje z klientami i rozsyłaj wiadomości najwyższej jakości.