Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Ustawienie skrzynki pocztowej dla programu pocztowego

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Ustawienie skrzynki pocztowej dla programu pocztowego

Założenie swojej poczty obecnie trwa zaledwie chwilę. Wystarczy wpisać dane, podać nazwę użytkownika i rejestracja gotowa. O ile w przypadku prywatnego użytkownika jest to intuicyjne, tak w przypadku uzyskania adresu skrzynki z nazwą firmy, trzeba nieco więcej czasu. Sprawdź, jak sprawnie stworzyć takiego maila i jak skonfigurować skrzynkę pocztową.

Jak założyć email z własną domeną?

Poczta na własnej domenie wymaga wcześniejszej rejestracji strony. W tym celu trzeba wybrać odpowiedniego dostawcę hostingu. Wpisz nazwę domeny, którą chcesz zarejestrować i upewnij się, że jest ona dostępna. Następnie wybierz plan hostingowy z odpowiednią ilością miejsca na serwerze, w zależności od twoich potrzeb. Złóż zamówienie i opłać pakiet. Konfiguracja programu pocztowego nastąpi z poziomu panelu administracyjnego. Odszukaj opcję ustawień strony www na serwerze. Dodaj certyfikat SSL, a następie przejdź do dodania konta e-mail.

Poczta email – ustawienia

Kolejnym krokiem jest dodanie konta e-mail na serwerze. Trzeba uzupełnić niezbędne dane, jak nazwa skrzynki, w jakiej domenie ma być, jaki będzie adres do konta oraz hasło. Pamiętaj, by zastosować kombinację dużych i małych liter, cyfr oraz znaków specjalnych, by uzyskać możliwie bezpieczny ciąg znaków. W niektórych przypadkach konieczne będzie określenie rozmiaru skrzynki (przydzielonej przestrzeni). Jak ustawić skrzynkę e-mail o odpowiednim rozmiarze? Wystarczy określić, ile MB będzie Ci potrzebne. Do przeciętego użytku wystarczy około 2000.

Jak skonfigurować skrzynkę pocztową

Kiedy już uzyskasz swój adres, pobierz aplikację na komputer czy urządzenie mobilne. Znacznie łatwiej będzie Ci korzystać z poczty w ten sposób. Poczta konfiguracja również powinna odbyć się sprawnie. Otwórz program pocztowy, który chcesz skonfigurować, na przykład Microsoft Outlook lub Mozilla Thunderbird. Następnie wybierz opcję „Dodaj konto” lub „Nowe konto” w menu „Plik” lub „Narzędzia”. Wybierz typ konta pocztowego, który chcesz skonfigurować, na przykład POP3 lub IMAP. Wprowadź swoje dane do logowania, takie jak adres e-mail i hasło. Wprowadź ustawienia serwera pocztowego dla Twojego dostawcy poczty. Potrzebna będzie nazwa serwera poczty przychodzącej (POP3 lub IMAP) i wychodzącej (SMTP). Skonfiguruj opcje zaawansowane, jeśli są wymagane, takie jak porty serwera poczty lub wymagana autoryzacja. Wybierz, czy chcesz, aby program pocztowy automatycznie pobierał i wysyłał wiadomości, czy też ręcznie będziesz kontrolował przepływ informacji. Zakończ konfigurację, klikając przycisk „Zakończ” lub „OK”.

Po skonfigurowaniu skrzynki pocztowej w programie pocztowym powinieneś móc wysyłać i odbierać wiadomości e-mail z wybranego konta za pomocą wybranej aplikacji. W zależności od programu możesz w dalszej kolejności skategoryzować maile czy stworzyć foldery. Wiele aplikacji oferuje także możliwość zmiany kolorów odbiorców czy dodanie oznaczeń, które ułatwiają spersonalizowanie skrzynki.