Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Czym jest kolokacja serwerów?

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Czym jest kolokacja serwerów?

Dobrze działający, sprawny serwer to podstawa w każdej branży. To właśnie on odpowiada za poprawne działanie strony, czy płynne przeprowadzenie transakcji. Warto więc zainwestować w wysokiej klasy usługę, która sprawdzi się także w sytuacjach awaryjnych. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze kolokacji serwera.

Kolokacja serwerów, co to jest i jakie ma zalety

Kolokacja serwera to usługa wynajmu przestrzeni i infrastruktury w serwerowni. Dzięki temu możliwa jest jego poprawna praca. Urządzenie oraz wszelkie należące do klienta sprzęty są umieszczone w serwerowni usługodawcy. Serwer ma odpowiednią przestrzeń do pracy, temperaturę i wilgotność powietrza, stały dostęp do sieci, zasilanie i agregaty podtrzymujące pracę, nawet w trudnych warunkach. Dodatkowo firmy, w których są szafy serwerowe, są odpowiednio zabezpieczone przed włamaniem dzięki odpowiedniej ochronie fizycznej, jak monitoring, zamki, czy drzwi antywłamaniowe. Ważnym aspektem są również zabezpieczenia przeciwpożarowe, dopasowane do potrzeb ewentualnego gaszenia sprzętu elektronicznego. Dodatkową zaletą jest całodobowy dostęp do serwera.

Kolokacja serwerów – na co zwrócić uwagę podczas wyboru

Usługodawcy powinni zapewnić szybkie i o optymalnej przepustowości łącze internetowe, najlepiej światłowodowe od różnych dostawców. Dzięki temu serwer ma zapewnioną ciągłą pracę, a w przypadku awarii sieci, automatycznie można przełączyć się na inne łącze. Zanim zdecydujesz się na usługę, warto sprawdzić lokalizację miejsca. Ważne, by serwerownia nie była umieszczona w pobliżu zbiornika wodnego, ani w piwnicy. Warto sprawdzić także, ile czasu zajmie ewentualny dojazd do miejsca. Miejsce powinno być wyposażone w odpowiednie systemy bezpieczeństwa, które nie tylko zapobiegną kradzieży danych (tej wirtualnej), ale także tej fizycznej, bowiem tego rodzaju sprzęty są wartościowe. Istotnym aspektem, szczególnie w przypadku sklepów internetowych jest opcja skorzystania z zasilania awaryjnego. Dzięki temu w trakcie braku prądu można zapobiegać potencjalnym konsekwencjom. Kolokacja serwerów to wygodna i praktyczna usługa!

Co możemy zaoferować?

Jako firma z doświadczeniem oferujemy szereg rozwiązań dla przedsiębiorców i użytkowników, którzy decydują się nam zaufać. Nasz zespół techniczny reaguje tak szybko, jak to możliwe na potencjalne problemy i zapewnia pomoc w ich rozwiązywaniu przez cały rok. Ponadto wykonujemy takie działania, jak instalacja serwera zdalnie, dzięki czemu możemy wspierać klientów z całej Polski. W cenie kolokacji serwera otrzymujesz miejsce w serwerowni, łącze, adres IP, zasilanie elektryczne, nasze wsparcie 24h, bezpieczeństwo i najważniejsze – spokój oraz możliwość prowadzenia swojego biznesu bez obaw o warstwę techniczną.

Tania kolokacja serwerów nie powinna obciążyć znacząco Twojego budżetu. Gwarantuje jednak spokój ducha, bezpieczeństwo danych oraz odpowiednio szybką reakcję na różne nieprzewidziane zdarzenia. Postaw na zaufanego partnera w biznesie i skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i podpowiemy, jakie rozwiązanie będzie optymalne.