Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Czym kierować się przy wyborze hostingu?

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Czym kierować się przy wyborze hostingu?

Zoptymalizowana, estetyczna i przede wszystkim sprawnie działająca strona internetowa to podstawa w budowaniu pozycji każdego współczesnego przedsiębiorstwa. Nieważne czy świadczysz usługi stacjonarne, czy działasz w branży e-commerce, konieczne jest, by Twoja strona szybko się ładowała i niezawodnie funkcjonowała. Aby to było możliwe, koniecznie zdecyduj się na hosting od rzetelnego dostawcy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze hostingu www.

Co to jest hosting?

Usługa hostingowa polega na udostępnieniu Klientom określonej przestrzeni dyskowej. Jeśli serwer działa 24h, to witryna widoczna jest dla internautów przez całą dobę, dzięki czemu w każdej chwili mogą zapoznać się z ofertą, sprawdzić dane kontaktowe lub dokonać zamówienia. Warto podkreślić, że na rynku dostępne są zarówno płatne, jak i darmowe hostingi. Zapewne zastanawiasz się, po co miałbyś przepłacać, skoro dostępne są bezkosztowe rozwiązania. Wystarczy zapytać wyszukiwarkę Google, jaki jest najlepszy darmowy hosting i założyć stronę. Otóż „darmowe” usługi hostingowe nie są do końca bezpłatne. Zakładając stronę, nie masz wpływu na to, jakie reklamy pojawiają się na Twojej witryny. Niedopasowane treści niekorzystnie wpłyną na wiarygodność witryny, mogą również doprowadzić do jej upadku. Ponadto nawet najlepszy hosting darmowy nie zagwarantuje Ci takiej stabilności i przestrzeni na dysku, jak najtańsze, ale płatne rozwiązanie.

Jaki hosting wybrać?

Nawet jeśli dopiero rozpoczynasz działalność, nie pozwól, by przeciążenie serwera, przypadkowe awarie lub niskiej jakości reklamy utrudniły Ci rozwój. Jeśli Twój budżet jest znacznie ograniczony, zdecyduj się na tani hosting, który dostępny jest w kilku pakietach zróżnicowanych pod względem ceny i oferowanych zasobów. Dokonując wyboru najlepszego rozwiązania, weź pod uwagę powierzchnię, transfer oraz limit pamięci RAM. Bardzo istotne są również dodatkowe usługi, takie jak ochrona przeciwwirusowa, ilość domen, czy backup danych i możliwość dokupienia przestrzeni w razie niespodziewanie dużego wzrostu ruchu na Twojej witrynie. To właśnie od tych parametrów uzależnione jest to, ile kosztuje hosting www. Zwróć również uwagę na to, czy rozwiązanie obejmuje dostęp do usługi SLA. Decydując się na współpracę ze Sprint Data Center, możesz zdecydować się na darmowy okres próbny, który trwa aż 2 tygodnie. Warto z niego skorzystać, aby sprawdzić, który pakiet hostingowy najlepiej dopasowuje się do Twoich potrzeb. Masz jakieś pytania? Zastanawiasz się, jaki hosting pod WordPress sprawdzi się najlepiej, a może jaka pamięć RAM będzie niezbędna w przypadku Twojej witryny? Skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści w przystępny sposób wytłumaczą wszelkie zawiłe kwestie związane z hostingiem i serwerami.