Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Na co zwrócić uwagę, wybierając serwer VPS?

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Na co zwrócić uwagę, wybierając serwer VPS?

Serwer to ważny element infrastruktury IT firmy. Na rynku można spotkać trzy podstawowe rodzaje – serwer dedykowany, serwer VPS oraz hosting. Niewłaściwy wybór może mieć poważne konsekwencje dla działalności biznesowej, na przykład sklep internetowy przestanie prawidłowo działać, uniemożliwiając zarabianie. Pośrednim rozwiązaniem pomiędzy tanim hostingiem a drogim serwerem dedykowanym jest wersja wirtualna. Podpowiadamy, jak wybrać serwer VPS i dopasować go do swoich potrzeb oraz budżetu.

Serwer VPS – co to jest?

Serwer VPS (Virtual Private Server) to rodzaj technologii pozwalający na dzielenie zasobów serwera głównego na mniejsze, wirtualne części. Każda z nich ma swoje własne środowisko, takie jak RAM, CPU i moc obliczeniową. VPS hosting server oferuje użytkownikom większą elastyczność niż tradycyjny hosting i lepsze bezpieczeństwo niż chmura publiczna. Z pewnością sprawdzi się u osób, które potrzebują tańszej opcji niż serwer dedykowany, a jednocześnie chcą administrować zasobami na własnych zasadach.

Jaki serwer VPS wybrać?

Wybierając tanie serwery VPS, warto kierować się swoimi potrzebami i wymaganiami. Zaplanuj również odpowiedni budżet na zakup pakietu. By uniknąć ponoszenia nadmiernych kosztów, warto wybrać niższy pakiet, który później możesz powiększyć. Kolejnym aspektem jest poziom obsługi technicznej oferowany przez dostawcę usług. Istotna jest szybka obsługa techniczna i możliwość uzyskania dostępu w każdym momencie. Warto upewnić się, by najtańsze serwery VPS ma odpowiednie zabezpieczenia chroniące twoje dane przed atakami cyberprzestępców lub hakerów. Dodatkowo powinieneś sprawdzić wszystkie opcje dodatkowe, które możesz otrzymać od swojego dostawcy. Dobrze by było, by tani serwer VPS umożliwiał tworzenie kopii zapasowych. Warto zapoznać się z rodzajem dostarczonego oprogramowania i zasobami, jakie oferuje dany hosting. System operacyjny powinien być stabilny i dostosowany do Twoich celów biznesowych lub projektu. Zastanów się także nad tym, czy serwer ma łatwy sposób na skalowanie lub migrację danych oraz jaki typ pomocy technicznej możesz otrzymać. 

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze danych usług warto również porozmawiać z dostawcą i upewnić się, że Twój wybór to dobre rozwiązanie. Warto zadać nurtujące pytania, które z pewnością rozwieją wszelkie wątpliwości na przykład: jak postawić serwer na VPS. Dzięki temu uzyskasz pełny obraz tego, co zawiera dana usługa. Nawet tani serwer VPS mini, który oferujemy za niecałe 10 zł miesięcznie, gwarantuje odpowiedni poziom zabezpieczeń, szybkie dyski, dedykowany adres IP czy bezpłatne wsparcie techniczne. Warto współpracować z profesjonalistami!