Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Kiedy wybrać hosting www, a kiedy serwer VPS

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Kiedy wybrać hosting www, a kiedy serwer VPS

Rynek technologiczny stale się zmienia, a tworzenie stron internetowych wymaga zastosowania nowoczesnych rozwiązań. Można wyróżnić cztery produkty – hosting współdzielony, serwery dedykowane, VPS i cloud. Każda opcja ma zalety i ograniczenia oraz każda będzie odpowiadać innemu klientowi. Podpowiadamy kiedy warto wybrać hosting, a kiedy serwer VPS.

Czym jest hosting www?

Inwestycja w hosting sprawdza się szczególnie na początku tworzenia działalności. W ramach usługi klient otrzymuje przestrzeń dyskową i limit danych możliwych do przesłania. Dzięki temu strona czy sklep internetowy może działać bez zakłóceń przez całą dobę. Tani hosting nie obciąży znacząco portfela, ale jednocześnie gwarantuje pełną elastyczność. Korzystając z usługi dostępnej w Sprint Data Center w każdej chwili możesz zmienić parametry serwera, na przykład w przypadku przeciążenia. Dodatkowo zawiera pełen zestaw zabezpieczeń w tym firewall i ochronę antywirusową, dlatego jest bezpieczną opcją. Hosting www świetnie sprawdzi się do niewielkiego sklepu internetowego, małej strony internetowej, czy maili firmowych. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest łatwość w obsłudze, gdyż klient otrzymuje dostęp do intuicyjnego panelu, którego obsługa jest prosta i nie wymaga wiedzy technicznej.

Serwer VPS – kiedy będzie dobrym rozwiązaniem

Serwer VPS to odrębny serwer, przygotowany dla Ciebie. Najczęściej jest to wydzielona przestrzeń na dużym serwerze. To wygodne, wydajne i przystępne cenowo rozwiązanie. Własny, tani serwer VPS świetnie sprawdzi się u klientów, którym zwykły hosting nie wystarcza. Dzięki temu możesz samodzielnie zarządzać swoimi projektami, wykonywać wszystkie operacje i konfigurować aplikacje wedle własnych potrzeb. To rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno zaawansowanym użytkownikom, jak i początkującym. Dzięki wysokiej klasy zabezpieczeniom nie musisz martwić się o swoje dane. Specjalny system podtrzymywania napięcia, dzięki czemu usługi będą dostępne przy braku zasilania. Wybierając odpowiedni pakiet, zwróć uwagę na dostępną ilość pamięci RAM, moc obliczeniową, ilość miejsca na dysku, a także transfer i przepustowość.

Hosting www w zupełności wystarczy na początku prowadzenia działalności i tworzenia strony. To tańsze rozwiązanie, które na starcie pozwala zaoszczędzić pieniądze. W razie potrzeby możesz z powodzeniem zmienić pakiet na inny, który zaoferuje większe możliwości. Warto wybierać rozwiązania dopasowane do swoich potrzeb. Jeżeli masz wątpliwości lub nie wiesz jaką usługę wybrać, skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy i odpowiemy na wszystkie pytania.