Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Domenołapacz – zalety dla Twojego biznesu

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Domenołapacz – zalety dla Twojego biznesu

Prowadzenie biznesu w XXI wieku wymaga stworzenia strony internetowej, która powinna wystartować wraz z początkiem biznesu. Pozyskanie odpowiedniego adresu, który będzie idealnie pasował do Twojej firmy dla wielu osób może być skomplikowane i problematyczne. Podpowiadamy, jak wykorzystać w biznesie domenołapacz i wybrać odpowiednią nazwę domeny.

Wybór domeny

Nazwa firmy to pierwsze, na co zwraca uwagę klient, dlatego naturalną koleją rzeczy jest założenie strony pod taką samą nazwą. Dzięki temu wpisując w wyszukiwarkę markę w wynikach wyświetli się witryna firmowa. Warto ją sygnować kolorami i logo, które ułatwią rozpoznanie. Stworzenie własnej strony internetowej wymaga czasu i pracy. Adres powinien być możliwie jak najkrótszy i prosty do zapamiętania. Zwiększa to szansę na przypomnienie sobie nazwy podczas poszukiwań dostawcy usług. Jeżeli domena, którą ułożyłeś, będzie dostępna, można ją zarejestrować. Komplikacje związane z brakiem dostępności nazwy można rozwiązać z pomocą domenołapacza.

Czym jest domenołapacz? 

Domenołapacz to narzędzie, które pozwala wykryć i pozyskać wcześniej zajęte domeny. Jest to możliwe w przypadku kiedy ich posiadacz nie przedłużył lub też nie opłacił domeny. Jeżeli narzędzie nie znajdzie pożądanej nazwy, podpowie jaka witryna będzie optymalna. To proste i skuteczne rozwiązanie, dopasowane do potrzeb każdego klienta. Korzystając z tej opcji w Sprint Data Center, otrzymujesz również proste i bezpieczne narzędzia do zarządzania swoimi domenami. Zakupioną nazwę możesz zintegrować z innymi usługami, na przykład hostingiem czy serwerem dedykowanym. Dzięki temu zarządzenie odbywa się przy pomocy jednego panelu, co znacząco ułatwia obsługę.

Zalety korzystania z domenołapacza

Odpowiednia nazwa strony gwarantuje duży potencjał biznesowy. Dzięki domenołapaczowi możesz zyskać pożądaną nazwę. Niewłaściwa nazwa może doprowadzić do zmniejszenia ruchu na stronie, a w konsekwencji mniejsze dochody. Jeżeli nie znajdziesz interesującego adresu, to domena z polskimi znakami, również będzie dobrym rozwiązaniem. Domenołapacz podpowie, która wersja będzie optymalna i najbardziej zbliżona do twoich preferencji. Wykupując domenę, pamiętaj również o niezbędnych zabezpieczeniach, które ochronią dane i zapobiegną ich wyłudzeniu. Kiedy firma się rozrośnie, warto pomyśleć również o zajęciu także domen z wykorzystaniem znaków interpunkcyjnych – dotyczy to głównie firm o kilkuczłonowej nazwie.

Dobra nazwa domeny jest ważna w każdym biznesie. Jeżeli prowadzisz sklep internetowy to koniecznie zadbaj o taką prostą i zapadającą w pamięć. Pomoc znajdziesz u fachowców z działu technicznego, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i pomocą w razie wystąpienia komplikacji.