Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Czy wybór serwera ma wpływ na pozycję strony w wyszukiwaniach? Przekonaj się!

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Czy wybór serwera ma wpływ na pozycję strony w wyszukiwaniach? Przekonaj się!

Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, od serwera wiele zależy. Chodzi tu nie tylko o to, że przestrzeń dyskowa określa, ile masz miejsca na umieszczenie zdjęć czy przydatnych informacji, ale też o samą pozycję strony w wyszukiwarce. Poprawne działanie strony internetowej oraz jej wysoka pozycja w Google to efekt właściwego działania kilku czynników – przekonaj się, jakich.

Przede wszystkim – dostępność

To właśnie serwer odpowiada za to, że strona internetowa jest dostępna cały czas. Ciągłe działanie strony pozwala nie tylko korzystać użytkownikom ze strony, ale też wpływa na jej indeksowanie przez roboty wyszukiwarek. Jeśli awarie lub prace konserwacyjne będą się stale powtarzały, może to skutkować pogorszeniem pozycji w wyszukiwarce. Dąż zatem do eliminowania awarii natychmiastowo. Dobrym wyjściem z sytuacji jest inwestycja w tani hosting – stawiając na profesjonalne usługi masz pewność, że Twoja strona zostanie poprawnie zindeksowana, a ilość awarii zostanie zminimalizowana. Co więcej, gdy technicy natkną się na jakiś problem lub powiadomisz ich o nieoczekiwanych kłopotach z witryną – od razu zajmą się tym za Ciebie.

Jakość podzespołów – postaw na szybki dysk SSD

Bezawaryjność to nie jedyna przyczyna wyższej pozycji – istotne są też podzespoły. Szybkie dyski SSD powinny być standardem – dzięki nim użytkownicy otrzymują szybszy dostęp do plików na stronie, co wpływa na płynność przechodzenia z jednej podstrony do drugiej. W ten sposób internauta nie musi czekać na załadowanie się zasobów, a to wpływa na Page Experience – istotny element rankingowy w wyszukiwarce Google. Decydując się na dedykowany serwer od Sprint Data Center masz pewność, że inwestujesz w najwyższej jakości usługę – nasze propozycje działają na najlepszych podzespołach, gwarantując płynne działanie Twojej strony.

Certyfikat SSL – zapewnij bezpieczeństwo

Zapewnienie ochrony danych osobowych użytkowników korzystających z Twojej strony to podstawa – możesz to zrobić z certyfikatem SSL. Dzięki niemu istnieją większe szanse na finalizację zakupu. Odpowiednie szyfrowanie zabezpiecza dane internautów – pamiętaj też, by umożliwić różne opcje płatności i dostawy. W ten sposób dbasz o wygodę użytkowników, którzy mają rozmaite preferencje. Ważne są też filtry antyspamowe i antywirusowe – wyszukiwarki również cenią sobie bezpieczeństwo użytkownika, dlatego sprawdź naszą ofertę i wybierz odpowiedni model serwera dla siebie. Szeroka oferta z pewnością pozwoli Ci dobrać optymalne rozwiązanie.