Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Jak odświeżyć stronę internetową w kilku krokach

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Jak odświeżyć stronę internetową w kilku krokach

Odświeżenie wyglądu strony internetowej nie zawsze jest prostym zadaniem. Dla niektórych może wiązać się z wieloma komplikacjami – zwłaszcza, gdy na co dzień nie zajmują się marketingiem. Jeśli chcesz samodzielnie zmienić nieco wizerunek swojej strony, podpowiadamy, jak zrobić to w kilku krokach.

Skąd czerpać pomysły

Zmiana wizerunku nie powinna być nagła – zacznij stopniowo przyzwyczajać klientów, że zmieni się Twoje logo i wygląd strony bądź proces płacenia za usługę bądź produkt. Nagłe zmiany mogą bowiem nie zostać dobrze odebrane. Dlatego też staraj się oswajać swoich fanów ze zmianami lub urządź konkurs i weź pod uwagę ich zdanie. Skojarzenia na temat Twojej marki mogą Ci realnie pomóc!

Szybkie i proste sposoby na zmiany

Jeśli chodzi o sam wygląd platformy, możesz skorzystać z darmowych narzędzi do tworzenia stron bądź kreatorów stron. Dzięki nim w ciągu kilku chwil stworzysz wyjątkową i nowoczesną witrynę. Jeśli jednak nie chcesz zmieniać szablonu strony, możesz też zwyczajnie zmienić kolorystykę bądź zmienić sposób wyświetlania się zakładek na bardziej przystępny dla użytkownika. Dobrym pomysłem może też okazać się dodanie zdjęć, zmiana układu strony lub nawet zmiana czcionki!

Obecnie nacisk kładzie się również na responsywność – sporo kreatorów umożliwi Ci stworzenie strony, która będzie zgodna z urządzeniami mobilnymi. Poprawne wyświetlanie się jej zawartości na smartfonie to konieczność. Jeśli chcesz rozwijać swój biznes, pamiętaj również o tym, by umożliwić zmianę języka na stronie – w ten sposób przyciągniesz większą ilość klientów. Zadbaj też o zabezpieczenia – SuperFast SSL ochrania pojedynczą nazwę domenową, zapewniając szyfrowanie 128/256 bit. Zapewnij ochronę danych osobowych, a zwiększą się szanse, że potencjalny klient sfinalizuje zakup.

Zwiększ swoje możliwości

Jeśli chcesz uzupełnić stronę o dodatkowe zakładki, opisy, zdjęcia czy opinie klientów, musisz pamiętać o odpowiedniej przestrzeni dyskowej serwera. Kiedy znajdzie się na nim za dużo danych, może się on zacinać i odmawiać dostępu do poszczególnych podstron. Płynne działanie strony i szybkie ładowanie się podstron to kluczowa kwestia, dlatego kiedy nie wystarcza Ci już zwykły hosting www, odpowiednie będą tanie serwery VPS.

Zależnie od wybranego pakietu, serwer VPS oferuje Ci znacznie więcej miejsca na dysku niż hosting www. Operuje też wydajniejszymi podzespołami. Decydując się na usługę wynajmu serwera od Sprint Data Center zyskujesz też inne ciekawe funkcjonalności – sprawdź na stronie, jakie korzyści wiążą się z naszą usługę i przekonaj się, że warto stawiać na sprawdzone rozwiązania!