Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Serwer do gier – sprawdź, jaki wybrać!

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Serwer do gier – sprawdź, jaki wybrać!

Własny serwer do gier to marzenie wielu graczy. Płynna rozgrywka bez lagów i z niskim pingiem z pewnością wiąże się nie tylko z wygodą, ale też większą przyjemnością z gry. Wybierając serwer dedykowany, masz okazję nie tylko na polepszenie warunków rozgrywki swojego zespołu, ale możesz też liczyć na pełen komfort posiadania odpowiedniej przestrzeni dyskowej na fizycznie istniejącej maszynie bez problemów wiążących się z jej konserwacją.

Hosting, VPS czy serwer dedykowany

Zastanawiasz się, jaki serwer najlepiej sprawdzi się w przypadku gier? Na samym początku możesz wykluczyć hosting www oraz VPS. Choć są one odpowiednie dla małych firm i portali, gry są bardziej wymagające. By rozgrywka była płynna, musisz zadbać o niezawodność techniczną i szybkość połączenia – w takim przypadku najlepiej sprawdzi się serwer dedykowany.

Serwery dedykowane z naszej oferty to modele, które dopasujesz do swoich preferencji. Wśród naszych propozycji znajdziesz aż 196 modeli – dzięki temu z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Obok nazwy każdej z 12 linii znajdziesz opis ich przeznaczenia – najlepiej do gier sprawdzi się SILVER, SERIA E, NVMe, RUN, SOS, PRO i SKY. Oznacza to, że ze 196 modeli masz do wyboru aż 111! Sprawdź ich specyfikację i wybierz najlepszy model dla siebie.

Serwer do gier zrób to sam to nie zawsze dobra opcja

Samodzielne kupno serwera i jego konfiguracja wymaga odpowiedniej wiedzy, którą ciężko zdobyć na własną rękę. Podłączenie serwera do sieci i stałe monitorowanie to kolejne trudności do pokonania. Dodatkowo trzeba zadbać o chłodzenie wodne, powietrzne lub oba naraz, jak również o zasilanie awaryjne, które pozwoli serwerowi działań w momencie, gdy wystąpi nieprzewidziana przerwa w dostawie prądu. W przypadku wynajmu serwera dedykowanego nic Cię nie ogranicza, a z ewentualnymi problemami pomogą Ci nasi wyspecjalizowani technicy. Zyskujesz nie tylko płynną grę, ale też bezpieczeństwo. Wśród rywalizujących ze sobą graczy często dochodzi do ataków DDoS – zapobiegnij im, stawiając na bezpieczeństwo. Dzięki dodatkowym zabezpieczeniom fizycznym masz też pewność, że serwer będzie działał nieprzerwanie.

Elastyczną ofertę możesz dowolnie rozszerzać wedle własnych preferencji – jeśli nie znajdziesz odpowiedniej konfiguracji serwera dedykowanego, nasi pracownicy przygotują serwer wedle indywidualnych wymagań. Co więcej, jeśli nie znasz się na administracji serwerem, możesz liczyć na naszą pomoc. Dysponujemy ofertą dwóch pakietów – stałą usługą bądź jednorazowym zleceniem. Wybierz odpowiedni model od Sprint Data Center i ciesz się wydajnością swojego serwera!