Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Hosting w chmurze – zalety i porównanie z tradycyjnym hostingiem

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Hosting w chmurze – zalety i porównanie z tradycyjnym hostingiem

Hosting strony to usługa, która polega na udostępnianiu miejsca na serwerach do korzystania przez różnych klientów. Dzięki temu można za stosunkowo niewielką opłatą można postawić stronę z informacjami czy ofertą. Większym wyzwaniom sprosta hosting w chmurze. To usługa która polega na przechowywaniu danych i uruchamianiu aplikacji na zdalnych serwerach dostępnych przez Internet. Poznaj zalety hostingu w chmurze i sprawdź, dlaczego warto w niego zainwestować.

Jakie są zalety cloud hostingu?

Hosting stron www w chmurze to ulepszona wersja – zachowuje wszystkie właściwości wirtualnego dysku. Jest skalowalny, bezpieczny, a do tego znacznie bardziej wydajny. Dzięki temu nagły wzrost ilości wejść na stronę czy ryzyko przeciążenia sklepu internetowego jest znacznie mniejsze, a witryna dalej będzie pracować z taką samą wydajnością. Cloud hosting to także niezależne środowisko, do którego dostęp ma tylko osoba, która opłaciła abonament lub korzysta z usługi na określanej przez umowę zasadzie. Obsługa jest prosta – każdy klient ma dostęp do panelu administracyjnego, dzięki czemu można sprawnie zarządzać całą stroną, wprowadzać zmiany i konfiguracje. W przeciwieństwie do współdzielenia serwera, VPS zapewnia każdemu z użytkowników indywidualny adres IP, co jest znacznie bezpieczniejsze, na przykład jeżeli przechowujesz dane klientów. Oprogramowanie i zabezpieczenia są regularnie aktualizowane przez dostawcę, co ułatwia obsługę nawet mniej doświadczonym użytkownikom.

Czym się różni cloud hosting od hostingu tradycyjnego?

Tradycyjny hosting stron internetowych jest ograniczony przez swoją fizyczną konfigurację. W przypadku chmury, zasoby mogą być dostosowywane na bieżąco, dzięki czemu można stopniowo powiększać przestrzeń dyskową i rozszerzać pakiety, za które płacisz. Serwer w chmurze jest również bezpieczniejszy – w przypadku tradycyjnego hostingu www każdy użytkownik ma bowiem ten sam adres IP. Warto pamiętać, by wybrać odpowiedniego dostawcę usług oraz dokładnie sprawdzić ofertę. W Sprint Data Center stworzyliśmy pakiety, które odpowiadają zmieniającym się potrzebom klientów. Zarówno hosting www, jak i serwery wirtualne i dedykowane są dostępne w atrakcyjnych wariantach cenowych. Pakiety różnią się między sobą ilością pamięci RAM, procesorem czy dyskami.

VPS to kompromis między klasycznym hostingiem a serwerem dedykowanym, który ze względu na wyższą cenę i koszty utrzymania nie zawsze jest opcją, na którą można sobie pozwolić. Jeżeli chcesz,  by twoja witryna pracowała wydajnie i sprawnie postaw na wynajęcie przestrzeni wirtualnej! Wybierając serwer VPS możesz korzystać również z fachowej pomocy specjalistów, którzy zareagują także w przypadku awarii.