Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Nie tylko drogi serwer VPS sprosta Twoim wymaganiom – tani serwer VPS też może być wydajny

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Nie tylko drogi serwer VPS sprosta Twoim wymaganiom – tani serwer VPS też może być wydajny

Serwerami VPS nazywa się podzielone części serwera dedykowanego. Każda z części stanowi odizolowane od innych części serwera środowisko i jest udostępniana klientowi, przez co może gromadzić i zapisywać na niej niezbędne dane. Szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku dużych firm i rozbudowanych serwisów, którym zwykły hosting www już nie wystarcza. Co ciekawe, serwer VPS świetnie sprawdzi się też w przypadku gier multiplayer. Dzięki temu administrator może instalować dodatki uatrakcyjniające grę, ale też zapewnić użytkownikom płynniejszą rozgrywkę. Jednak czy tylko droga opcja jest korzystna? Czy też tanie serwery VPS mogą być równie wydajne?

Dlaczego serwer VPS jest najlepszym wyborem?

Rozważając zainwestowanie pieniędzy w serwer VPS, trzeba mieć na uwadze jego zalety i wady. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że serwer VPS może być całkowicie przez Ciebie kontrolowany – posiada własny system plików i aplikacji, dzięki czemu to Ty sprawujesz całkowity nadzór nad serwerem. Jednocześnie wyeliminowane zostają ograniczenia, które są typowe dla serwera współdzielonego, jak choćby brak możliwości stworzenia własnego oprogramowania lub aplikacji.

W ramach korzystania z serwera VPS samodzielnie dobierasz odpowiednie parametry tak, by odpowiadały Twoim potrzebom. Na przykład, na początku możesz zdecydować się na mniejszą pamięć RAM, by wraz z rozwojem strony modyfikować wybrane cechy. Korzystając z serwera VPS, zyskujesz dużą przewagę nad serwisami, które nadal nie przeniosły się z serwisu współdzielonego. Twój serwer VPS z pewnością będzie on nich wydajniejszy, stabilniejszy i bezpieczniejszy.

Tanie serwery VPS – wysoka jakość, niska cena

W porównaniu z serwerem dedykowanym, serwer VPS jest znacznie mniej kosztowną opcją. Wbrew pozorom jest nie mniej wydajny od klasycznego serwera dedykowanego, a nawet potrafi przewyższyć jego możliwości. Kiedy już podejmiesz decyzję i wybór padnie na tani serwer VPS, kolejnym krokiem jest wybór firmy, która udostępni Ci serwer – zainstaluje, aktywuje i udzieli wsparcia. Powinna być ona niezawodna, oferować możliwie najlepszy technicznie sprzęt i zapewniać bezpieczeństwo Twoim danym. Taką firmą z pewnością jest Sprint Data Center, której serwery są zarówno wydajne, jak i tanie. VPS Cloud jako jedna z oferowanych usług z pewnością sprosta Twoim wymaganiom.