Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Czy tani hosting www będzie gorszy od drogiego? Sprawdź różnicę

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Czy tani hosting www będzie gorszy od drogiego? Sprawdź różnicę

W nowoczesnym świecie ciężko wyobrazić sobie sytuację, w której przeglądając stronę internetową, nagle przestaje ona działać i nie masz do niej dostępu aż do następnego ranka. Nie dzieje się tak za sprawą hostingu www. Polega on na „wypożyczeniu” części miejsca w większej serwerowni, która jest włączona przez całą dobę. Twoja strona internetowa w ten sposób działa cały czas, a każdy zainteresowany może ją przeglądać.

Hostingiem www najczęściej zajmują się firmy hostingowe. Udostępniają one miejsce na komputerach nazywanych serwerami, na których możesz gromadzić wszystkie swoje dane dotyczące prowadzonego serwisu internetowego – oznacza to nie tylko samą stronę internetową, ale też konta e-mail i pliki multimedialne. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów przed podjęciem decyzji, jaki hosting www wybrać.

Hosting www – na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim wybrana przez Ciebie firma hostingowa musi być niezawodna. Musisz mieć pewność, że zapewni Twojej stronie pełną funkcjonalność non stop. Na danej firmie możesz też polegać, jeśli wiesz, że korzysta z dobrego jakościowo sprzętu, którego stan techniczny jest nienaganny. Ważna jest też prędkość łącza – w końcu to szybkości wyświetlenia się strony zależy, czy ktoś wejdzie na stronę, czy z niej zrezygnuje. Istotne jest też, by firma hostingowa zabezpieczyła powierzane im dane.

Warto też dostosować usługę do swoich potrzeb. Jeśli szukasz miejsca w serwerowni dla małej firmy, która nie będzie korzystała z dużej ilości zdjęć i filmów na swojej stronie internetowej, a jedynie ma być wizytówką firmy, niezbędna powierzchnia dyskowa nie przekroczy kilkuset MB. Podobnie jest z transferem, im więcej na stronie szczegółów i zdjęć, tym więcej transferu potrzebujesz. Jednak prowadząc mniejszą działalność, z pewnością znajdziesz tanie i funkcjonalne rozwiązanie – w końcu wystarczy Ci nie więcej jak 10-20 GB miesięcznego transferu.

Nie warto przepłacać za miejsce, którego nie wykorzystasz – tani hosting wcale nie jest gorszy

Nie ma znaczenia, czy wybierzesz drogi, czy tani hosting. Większa powierzchnia dysku i większa ilość transferu przeważnie oznacza wyższą cenę, jednak usługa hostingowa nie musi być droga, by była dobra. Najważniejszą zasadą jest jednak unikanie darmowego hostingu – przeważnie oferty takie łączą się z powolnością, reklamami i ograniczeniami przesyłu danych. Warto zatem zainwestować w tani hosting, który odpowie na nasze potrzeby. Decydując się na niego, pamiętaj o tym, czego potrzebujesz. Możesz zacząć od opcji dla najmniejszych firm i wraz z rozwojem potrzeb decydować się na większy pakiet usług. Jeśli nadal masz wątpliwości, skontaktuj się ze Sprint Data Center – chętnie doradzimy Ci w wyborze odpowiedniej oferty.