Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Poczta w chmurze – serwery VPS pomogą Ci zorganizować pracę

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Poczta w chmurze – serwery VPS pomogą Ci zorganizować pracę

W obecnym trudnym czasie pandemii niezwykle istotna jest odpowiednia organizacja pracy. Home office w zastępstwie dla pracy z biura nie musi być jednak problematyczny. Pracownik ma jedno zadanie – wytyczyć takie granice w swoim domu, które pozwolą mu na swobodną pracę. Z kolei do zadań pracodawcy należy zapewnienie warunków ku efektywnemu wykonywaniu poszczególnych zadań. Nie chodzi tu jedynie o sprzęt, ale również odpowiednie narzędzia pracy – jednym z nich jest chmura.

Poczta w chmurze – jak to wygląda?

Serwer chmurowy to infrastruktura wirtualna, która pozwala na przetwarzanie i przechowywanie określonych informacji w sieci. Pracownicza poczta w chmurze jest zatem świetnym rozwiązaniem – i to nie tylko w przypadku pracy zdalnej, ale też tej wykonywanej z biura lub hybrydowej. W ten sposób każdy pracownik ma dostęp do przesyłanych i odbieranych maili, a to pomaga znacznie efektywniej zarządzać personelem i prowadzić firmę. Jedyne, czego potrzebuje przedsiębiorstwo, by poczta w chmurze była możliwa, to odpowiedni serwer wirtualny.

Dzięki wynajęciu serwera wirtualnego, dostawca zapewnia wszystkie narzędzia potrzebne do odbierania, wysyłania i przechowywania wiadomości e-mail. Zajmuje się też bezpieczeństwem serwera, technologią i konserwacją. Ty jedynie musisz skontaktować się z odpowiednią firmą i wybrać tanie serwery VPS.

Zalety poczty w chmurze

Główną zaletą poczty w chmurze jest wygoda. Każdy, kto ma dostęp do internetu, może za pomocą dowolnego urządzenia połączyć się z chmurą i pracować w jakich godzinach i w jakim miejscu chce. Pozwala to na znacznie lepsze zorganizowanie pracy, ponieważ pracownik sam wybiera, kiedy i gdzie łączy się z pocztą. Co więcej, praca zdalna, choć obecnie z potrzeby zastępuje biurową, jest też świetnym motywatorem dla pracownika w dłuższej perspektywie czasowej.

Zamiast samodzielnie stawiać serwer, zdecyduj się na opcję wirtualnego serwera – z pewnością pomoże Ci to zaoszczędzić. Serwis i konserwacja są odpowiedzialnością firmy, która dostarcza usługę, zatem nie musisz zabezpieczać się na wypadek awarii czy inwestować w dodatkowe chłodzenie. Minimalizujesz też koszty, które musiałyby zostać przeznaczone na naprawę w przypadku usterki. Niższe są też koszty prądu – serwer musi działać cały czas, by każdy pracownik mógł się z nim łączyć, dlatego wykorzystanie zdalnego serwera to większe oszczędności.

Poczta w chmurze jest też całkowicie bezpieczna – dostawca ma za zadanie wdrożyć odpowiednie procedury i zabezpieczyć serwer przed jakimikolwiek atakami. Specjalistyczna firma zajmująca się taką usługą, wykona to znacznie lepiej niż pracownik aktualizujący serwer postawiony samodzielnie. Co więcej, w miarę rozwoju firmy, masz też możliwość powiększenia dostępnego miejsca na dane – skalowalny serwer to idealne rozwiązanie dla osób nastawionych na sukces!