Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Przejdź na Home Office bez problemów – jaki serwer wybrać?

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Przejdź na Home Office bez problemów – jaki serwer wybrać?

Od niemal roku trwa przejście na pracę zdalną – wymóg ten dotyczy wielu branż, również tych, które nie były do tej pory przyzwyczajone do pracy poza biurem. Od pracowników obecna sytuacja wymaga większej samokontroli i samodzielnej organizacji pracy, z kolei od pracodawców – zapewnienia odpowiednich narzędzi, by wszyscy mogli wykonywać swoje zadania. Jednym ze sposobów na ułatwienie sobie zarządzania personelem jest wybranie serwera zdalnego.

Jakie serwery masz do wyboru?

Większość obecnie wykonywanych zadań zależne jest od stabilnego połączenia z internetem, ale też dobrego serwera, który może pełni wiele funkcji i pomagać w zorganizowaniu pracy. Może być magazynem istotnych plików, do których wszyscy będą mieć dostęp, może stanowić miejsce odbierania i wysyłania poczty, ale można też umieszczać na nim aplikacje i przetwarzać informacje. W przypadku mikro i małych firm wystarczy dobrze dobrany hosting www, z kolei dla średnich firm dobrą opcją będą serwery VPS.

Jeśli jesteś dużą firmą lub stale rozwijasz dostępne na witrynie zasoby, możesz też wybrać serwery dedykowane. Jest to najlepsze rozwiązanie, które gwarantuje pełną niezawodność. Szafa pozwala nie tylko na pełną personalizację ustawień i samodzielną konfigurację całego systemu – dostawca zapewnia też pełen backup i dba o odpowiednie chłodzenie. Choć jest to najdroższa opcja ze wszystkich, wiąże się z ogromną wydajnością i daje mnóstwo miejsca na segregację danych wedle stopnia ich poufności. Różne serie serwerów dedykowanych znajdziesz w ofercie Sprint Data Center – możesz też zapytać o ich skalowalność!

Home Office – jak serwer ułatwi zdalną pracę

Serwer od sprawdzonego dostawcy może służyć przede wszystkim jako baza danych – konfigurację możesz przeprowadzić samodzielnie i wykorzystać miejsce na aplikacje, które wymagają bazy. Możesz też skorzystać z usługi serwera VPS, który umożliwi Ci bezpieczne tunelowanie ruchu do sieci i z sieci. Możesz też zainstalować na nim programy typu ERP, które wpłyną na efektywność pracy i pozwolą Ci na zarządzanie poszczególnymi działami w firmie.

Stawiając na hosting www, serwer VPS czy serwer dedykowany, stawiasz na wygodę pracy i bezpieczeństwo danych. Wykonywany cyklicznie backup i pełna ochrona techniczna sprawiają, że jest to idealna opcja, zwłaszcza podczas pracy zdalnej, kiedy wszyscy pracownicy swoje dane przechowują właśnie na serwerze. Postaw na sprawdzoną usługę – Sprint Data Center z pewnością podpowie Ci, jak jeszcze możesz wykorzystać swój serwer, gdy przechodzisz na Home Office!