Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Rozszerzenie ma znaczenie – jak zadbać o unikatowość domeny

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Rozszerzenie ma znaczenie – jak zadbać o unikatowość domeny

Zakładanie firmy w Internecie wiążą się z podejmowaniem wielu kluczowych dla powodzenia biznesu decyzji. Jedną z nich jest odpowiedni wybór domeny. Dla niektórych może to wydawać się proste, jednak wbrew pozorom trzeba pamiętać o kilku istotnych rzeczach – na przykład o tym, by była unikatowa.

Przede wszystkim – pomysł

Masz pomysł na swój biznes? Świetnie! Podobnie musisz postępować ze swoją domeną. Zapomnij o długim ciągu liter, które nic nie mówią o Twoim biznesie. Słowa znajdujące się z domenie powinny być nie tylko związane z Twoją branżą, ale też łatwe do zapamiętania – im krótsze, tym lepsze. Jeśli wszystkie opcje są zajęte, być może warto zastanowić się nad opcją Domenołapacza. Jest to zaawansowane narzędzie wyszukiwania i rejestracji domen, które pomoże Ci przechwycić interesującą Cię domenę. W chwili, gdy nie uda się zająć interesującego adresu, warto wybrać tanie domeny krajowe od Sprint Data Center – Domenołapacz nie tylko sprawdzi interesujące Cię domeny, ale też poszuka wolnych i sam zaproponuje inne rozwiązania, zbliżone do Twoich preferencji. W ten sposób domena będzie nie tylko dobrze dobrana, ale też będzie odpowiadała Twoim oczekiwaniom.  

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Gdy chcesz skorzystać z usług firmy zewnętrznej, najlepiej postaw na kompleksową usługę – domenę i tani hosting możesz uzyskać w Sprint Data Center. Ważną kwestią jest też opłacanie domeny na czas. Najlepiej ustawić automatyczny proces płacenia, który uiści opłatę za każdym razem, gdy będzie mijał termin. Utrata domeny może wiązać się z wieloma komplikacjami – podobnie jak sam proces odzyskiwania. Wpływa też negatywnie na wizerunek marki, więc pamiętaj o regularnej opłacie domen.

Podczas wybierania domeny warto również pamiętać o jej zabezpieczeniu. Jeśli korzystasz z dwu lub trzyczłonowej nazwy, której nie rozdzielasz myślnikami, pamiętaj o tym, by zająć też adres, który rozdziela słowa myślnikami. Zajmij zatem zarówno domenę piekneakacje.pl, jak i piękne-akacje.pl. Jeśli Twój biznes odniesie duży sukces, niektórzy mogą wykorzystać wolną domenę do darmowej reklamy swojego biznesu lub oszustwa internetowego. Podobnie postępuj z rozszerzeniem – najlepiej od razu pomyśleć o zajęciu domeny piekneakacje.pl, ale też piekneakacje.com. W ten sposób możesz skutecznie rozpocząć tworzenie własnej marki bez obaw o to, że ktoś wykorzysta Twoją nieświadomość na swoją korzyść. Obecnie na rynku możesz skorzystać z wielu rozszerzeń domen – jeśli jesteś małą firmą, nie musisz od razu inwestować w całe domenowe zaplecze, jednak im szybciej będzie przebiegał Twój rozwój, tym prędzej pomyśl o dodatkowych zabezpieczeniach.