Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Serwer dedykowany – bezpieczeństwo dla dużych firm

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Serwer dedykowany – bezpieczeństwo dla dużych firm

Jeśli szukasz serwera zewnętrznego dla swojej firmy, z pewnością na rynku znajdziesz dogodną dla siebie propozycję. Możesz postawić na podstawowy hosting, bardziej zaawansowany serwer VPS lub serwer dedykowany. Ta ostatnia opcja jest szczególnie polecana dużym firmom. Dzięki niemu przedsiębiorstwa te mogą nie tylko zyskać dostęp do wielu funkcjonalności, ale też mają zagwarantowane pełne bezpieczeństwo danych.

Serwer dedykowany – zalety dla przedsiębiorstw

Serwer dedykowany to propozycja dla wszystkich firm, które odniosły sukces i stale się rozwijają. Dzięki niemu przedsiębiorstwo zyskuje mnóstwo miejsca na odpowiednie narzędzia – możesz z jego pomocą nie tylko zdalnie zarządzać serwerem, ale też zainstalować system operacyjny czy dodatkowe oprogramowanie. Co więcej, nawet w trakcie korzystania z wybranej opcji serwera dedykowanego, możesz go rozbudowywać. Skalowalność to jedna z największych zalet. Wybierając dedykowany serwer od Sprint Data Center możesz w dowolnym momencie skontaktować się z nami i powiadomić nas o chęci rozbudowania serwera.

Co więcej, z chwilą wybrania serwera dedykowanego otrzymujesz od nas dostęp do pełnej administracji serwera. Jeśli jednak nie zatrudniasz pracownika odpowiedzialnego za administrację serwerem lub nie wiesz, jak samodzielnie skonfigurować serwer, serwis Sprint Data Center może Ci w tym pomóc. Możesz wybrać jednorazowe zlecenie administracyjne lub stały pakiet administracji serwerem.

Bezpieczeństwo dla dużej firmy

Serwer dedykowany to nie tylko ponadprzeciętna wydajność płynąca z wysokiej jakości podzespołów. Wybór takiego serwera wiąże się z wysokim poziomem zabezpieczeń – zarówno fizycznych, jak i internetowych. W ramach pakietu otrzymujesz gwarancję, że nawet przerwy w dostawie prądu nie uszkodzą danych – wszystko za sprawą awaryjnego systemu zasilania. Co więcej, każdy serwer otrzymuje ochronę antyDDoS. Jeśli prowadzisz platformę sprzedażową, z pewnością przyda Ci się również SuperFast SSL – certyfikat ten jest niezwykle istotny, gdyż zapewnia szyfrowanie danych w Internecie, dzięki czemu użytkownik w bezpieczny sposób sfinalizuje zakupy na Twojej stronie.

Ponadto, każdy serwer dedykowany od Sprint Data Center jest stale monitorowany przez całodobowe wsparcie techniczne. Jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy, możesz skontaktować się z naszym działem technicznym. Wszystkie zgłoszenia obsługiwane są na bieżąco – odpowiedź na nie zajmuje kilkanaście minut, dzięki czemu masz pewność, że każdy problem rozwiążemy niemal od ręki.