Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Jak zaoszczędzić na serwerze?

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Jak zaoszczędzić na serwerze?

Kiedy Twoja firma odnosi coraz większe sukcesy i zaczyna Ci brakować miejsca na dane, a nie chcesz zatrudniać informatyka i stawiać serwerów w biurze, idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wynajmu serwera. Jest to opcja nie tylko korzystna cenowo, ale też skutecznie zabezpiecza Twoje dane i pozwala rozwijać się serwerowi wraz z Twoim biznesem. Dowiedz się, jak zaoszczędzić na serwerze!

Tani hosting – dla małych firm

Małe firmy usługowe lub przedsiębiorstwa dopiero rozpoczynające swoją działalność nie wymagają dużo miejsca na serwerze – strona, która przedstawi rodzaj świadczonej usługi i która będzie posiadała zaledwie kilka podstron nie zajmie dużo miejsca na serwerze. Dlatego też w takim przypadku sprawdzi się tani hosting. W pełni bezpieczny i niezawodny hosting, zależnie od wybranej opcji, może kosztować od 25 do 180 PLN. Poszczególne opcje różnią się udostępnianą powierzchnią, ilością transferu i limitem pamięci RAM. Wybierz idealną dla siebie i rozpocznij korzystanie z hostingu!

VPS – dla bardziej wymagających

Jeśli startujesz ze stroną internetową, która potrzebuje większej ilości podstron niż biznes usługowy, na przykład zakładasz sklep internetowy, wybierz tani serwer VPS. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto zamierza umieszczać na swojej stronie dużo zdjęć i filmów oraz dla tych, którym hosting nie wystarcza. Skalowalne serwery VPS dopasujesz do swoich potrzeb – od wersji mini do premium! Ich cena nie jest wygórowana, dlatego możesz dowolnie dobrać rodzaj procesora na serwerze, ilość RAM-u czy pojemność dysku SSD (od 10GB do 50GB). Konfiguracja takiego serwera nie będzie tak skomplikowana, jak w przypadku serwera dedykowanego, co jest jego ogromną zaletą. Zapewnij sobie wygodę i postaw na wydajne serwery VPS od Sprint Data Center!

Kolokacja serwera – kiedy warto się na nią zdecydować?

Jeśli planujesz zrezygnowanie z biura i całkowite przejście na pracę zdalną, jednak do tej pory serwery znajdowały się właśnie w wynajmowanych pomieszczeniach, kolokacja serwera pozwoli Ci uniknąć przenoszenia serwera do domu prywatnego. Nie tylko zajmują one miejsce, ale wymagają specyficznych warunków przechowywania – ze Sprint Data Center o nic nie musisz się martwić.

Kolokacja serwera pozwoli Ci na szybszą reakcję w razie awarii – doświadczeni administratorzy sieci gwarantują wsparcie przez 24 godziny w ciągu całego roku. Co więcej, kolokacja wiążę się z mniejszymi opłatami – zamiast inwestować w kilka niezależnych łącz internetowych, klimatyzację i odpowiednie systemy bezpieczeństwa, płacisz stałą kwotę każdego miesiąca. Skontaktuj się z nami i sprawdź, co zyskasz ze Sprint Data Center!