Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Najważniejsze parametry serwera do pracy biurowej

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Najważniejsze parametry serwera do pracy biurowej

Choć może się to wydawać nieistotne, serwer ma wpływ na efektywność i wydajność pracy – zwłaszcza w obecnym czasie, gdy większość pracowników biurowych pracuje zdalnie. Na serwerze znajdować się może nie tylko poczta, ale też istotne dla firmy dane. Jest on pomocny również wtedy, gdy pracownicy muszą przesyłać do siebie nawzajem pliki o dużej wielkości – umieszczenie ich na serwerze zabezpiecza je i udostępnia dla każdego, kto ma dostęp do serwera. Co więcej, serwer jest też przydatny w przypadku pracy na dużych bazach danych. By jednak wszystko to było możliwe, niezbędne jest dobranie serwera do potrzeb firmy.

Hosting, VPS czy serwer dedykowany?

Praca biurowa w dużej mierze polega na wysyłaniu maili, sprawdzaniu rozmaitych treści i porządkowaniu dokumentów. W tym celu niezbędna jest komunikacja pomiędzy pracownikami poszczególnych działów. Szyfrowanie wiadomości również jest istotne – odpowiednie zabezpieczenia ograniczają możliwość narażenia wrażliwych danych na dostanie się w ręce niepowołanych osób. Najlepszą propozycją jest tani serwer VPS, który gwarantuje ochronę AntyDDoS. Dzięki niemu zyskujesz zabezpieczenie przed atakami, które mogą blokować działania serwerów, a w konsekwencji również pracę całej firmy. Co więcej, wraz z rozwojem swojego biznesu możesz rozszerzać parametry serwera!

Jeśli jednak parametry, jakie oferuje serwer VPS, to dla Ciebie za mało, a Twoja firma stale rośnie i osiąga kolejne sukcesy, postaw na serwer dedykowany. Zależnie od wymagań, możesz wybierać między różnymi seriami serwerów dedykowanych – na Sprint Data Center znajdziesz 12 linii i 196 modeli serwerów. Są one niezawodne i pozwalają na pełną kontrolę nad serwerem. Jeśli zatem masz pewne doświadczenie w konfiguracji serwerów, zyskujesz potężną maszynę, która sprosta wszelkim wymaganiom.

Na co zwrócić uwagę

Parametry, na które musisz zwrócić uwagę, to przede wszystkim liczba rdzeni procesora – to właśnie on odpowiada za szybkość serwera, dlatego im będzie ich więcej, tym szybszy będzie serwer. Zwróć też uwagę na przeznaczenie każdego serwera – tuż obok każdej propozycji znajdziesz idealne zastosowanie. Niektóre sprawdzą się lepiej do wirtualizacji, inne – do pracy na bazach danych, a jeszcze inne jako backup lub hosting.

Dobrym pomysłem jest też zainwestowanie w SuperFast SSL – certyfikat ten zapewnia ochronę użytkownikom pobierających i przetwarzających dane osobowe, właścicieli sklepów internetowych, jednostkom umieszczających w Internecie publikacje wymagające uwierzytelnienia i osobom przekazującym współpracownikom i partnerom biznesowym poufne informacje przez Internet. Sprawdź, ile zalet wiążę się z wynajmem serwera od Sprint Data Center – z pewnością nie pożałujesz!

Spróbuj znaleźć pracę w biurze na Jooble https://pl.jooble.org/