Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Zakładasz sklep internetowy? Wybierz skalowalne serwery!

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Zakładasz sklep internetowy? Wybierz skalowalne serwery!

Podczas zakładania sklepu internetowego musisz podjąć wiele istotnych decyzji – jedną z nich jest wybór serwera zamiast gotowej platformy, która będzie pochłaniała część zysków ze sprzedaży. W obecnym czasie utrata nawet 5% zysków może być wyjątkowo dotkliwa. I choć gotowe strony pozwalają Ci na skorzystanie z darmowego szablonu i łatwe konfigurowanie opcji, to jeszcze więcej zaoferują Ci skalowalne serwery.

Komplikacje techniczne

Jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy informatycznej, odradzane jest samodzielne inwestowanie w domowy serwer. Jego zbudowanie nie należy do prostych zadań oraz wymaga sporych nakładów finansowych. Dlatego warto zainwestować w tani hosting lub serwer wirtualny. Są to opcje nie tylko atrakcyjne cenowo, ale też nie wymagają wielkiego zaangażowania w tworzenie zaplecza technicznego, jak miałoby to miejsce w przypadku tworzenia własnego serwera w domowych warunkach.

Co więcej, niezależnie od wybranej opcji, zawsze możesz liczyć na pomoc i wsparcie wykwalifikowanych techników, którzy zajmą się nie tylko konserwacją fizycznych maszyn umieszczonych w klimatyzowanym i dostosowanym pod wymagania serwerów pomieszczeniu, ale też pomogą uporać się z nieprzewidzianymi awariami. Nie musisz też martwić się, że strona przestanie się wyświetlać z powodu przerwy w dostawie prądu – serwery od Sprint Data Center posiadają zasilanie awaryjne na właśnie takie przypadki. Jest to istotne, ponieważ brak możliwości dostania się na stronę może spowodować spore straty finansowe.

Zalety wynajęcia serwera – skalowalność

Oprócz wspomnianych wyżej korzyści, wynajem serwera wiąże się z jeszcze jedną, istotną zaletą. W przypadku domowego serwera rozbudowywanie go wiąże się z zajmowaniem coraz większej przestrzeni i inwestowaniem w coraz to nowsze zabezpieczenia. Jednak decydując się na wynajem serwerów możesz skorzystać z opcji skalowania. Oznacza to, że serwer może rosnąć wraz z Twoim biznesem. Jeśli dopiero zaczynasz prowadzenie strony, wystarczy Ci opcja podstawowa, jednak, gdy zanotujesz wyższe przychody, zainwestuj w wersję pozwalającą Ci osiągnąć więcej. Pamiętaj też o tym, że wraz z rozwojem firmy, powinien rosnąć serwer – im więcej danych na niej umieszczasz i im więcej zdjęć oraz grafik chcesz dodać, tym więcej miejsca potrzebujesz. Dlatego, nawet gdy nie notujesz zysków, ale rozszerzasz swoją ofertę, warto pomyśleć o opcji skalowalności serwera i zwiększyć jego pojemność. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś i wybierz opcję dopasowaną do swoich potrzeb!