Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Zalety serwerów dedykowanych – czy sprawdzą się do pracy biurowej?

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Zalety serwerów dedykowanych – czy sprawdzą się do pracy biurowej?

Serwery dedykowane to sporej wielkości maszyny, które mają ogromną moc. Dlatego też z ich pojemności korzystają zazwyczaj duże, rozwijające się firmy – dzięki możliwościom, jakie oferuje szafa, pracownicy mogą liczyć na stały dostęp do istotnych danych, archiwizowanie poczty i ściąganie nawet dużych baz danych podczas pracy zdalnej. Kiedy postawić na serwery dedykowane?

Kiedy wybrać hosting lub VPS?

Proste prace biurowe, takie jak obsługa maili, research i porządkowanie dokumentów nie wymaga korzystania z serwera dedykowanego – w takim przypadku dobrym pomysłem jest tani hosting. Gwarantuje on podstawową ochronę danych i świetnie się sprawdzi w firmie, która dopiero startuje. Wraz z rozwojem możesz rozszerzać wybrany pakiet bądź wynająć serwer VPS – jest on bardziej zaawansowany i pozwala rozwinąć skrzydła. Decydując się na rozwiązania od Sprint Data Center inwestujesz też w stałą ochronę serwera – w przypadku awarii masz pewność, że Twoje dane są zabezpieczone zasilaniem awaryjnym oraz możesz liczyć na stałe wsparcie przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu.

Zalety serwera dedykowanego

Kiedy w swojej firmie zatrudniasz ponad 50 osób i stale rozwijasz biznes, czas pomyśleć o serwerze dedykowanym. Dedykowane serwery gwarantują niezawodność – masz też możliwość samodzielnego skonfigurowania systemu oraz ustawień. Za jedną, miesięczną opłatą zyskujesz też multum innych korzyści – dużą zaletą jest fakt, że nie musisz samodzielnie dbać o fizyczną maszynę. Odpowiednie chłodzenie, zasilanie awaryjne czy wentylacja to tylko niektóre elementy, o które trzeba szczególnie zadbać – podczas wynajmu ten problem Cię nie dotyczy, ponieważ to usługodawca dba o odpowiednie warunki panujące w pomieszczeniu, w którym umieszczony jest Twój serwer.

Skalowalne serwery dedykowane to świetna opcja dla rozwijających się firm – możesz je dowolnie rozszerzać nawet gdy już wybierzesz interesujący Cię model – w Sprint Data Center znajdziesz ich aż 196, a każdy jest podporządkowany jednej z 12 serii. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na przeznaczenie każdego z nich, a z pewnością szybka uda Ci się podjąć właściwą decyzję. Do wyboru masz serwery, które posłużą jako hosting lub backup, ale też modele idealnie sprawdzające się podczas pracy na bazach danych. Wszystkie są równie wydajne i odpowiednio zabezpieczone – zaufaj profesjonalistom i sprawdź szczegóły oferty od Sprint Data Center, z pewnością nie zawiedzie Cię jakość proponowanych przez nas rozwiązań.