Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Jak zabezpieczyć serwer przed atakami i zagrożeniami w sieci?

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Jak zabezpieczyć serwer przed atakami i zagrożeniami w sieci?

Cyberprzestępcy z każdym kolejnym atakiem stają się coraz sprytniejsi, dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie danych. Dzięki temu Twoi klienci poczują się pewnie i bez obaw skorzystają ze sklepu internetowego, czy wykupią usługi. Sprawdź, jak zabezpieczyć serwer przed włamaniem, swój biznes przed atakami hakerów i bez przeszkód prowadzić swoje działania w sieci.

Jak zabezpieczyć serwer przed włamaniem?

Zabezpieczenia serwera w większości przypadków leżą po stronie usługodawcy, dlatego ważny jest jego odpowiedni wybór. Warto sprawdzić, czy dostawca oferuje ochronę antyDDOS, wsparcie techniczne 24h/dobę i w pełni zarządzaną konsolę. Dzięki temu każda potencjalna luka w zabezpieczeniach czy atak z zewnątrz powinien być w pełni widoczny i w odpowiednim momencie zablokowany. Niezbędne są również aktualizacje wszelkich zabezpieczeń. W niektórych przypadkach można ustawić również automatyczne blokowanie adresów IP. Pamiętaj, by zaszyfrować również ruch między serwerem a podłączonymi urządzeniami i wybrać opcję https.

W przypadku korzystania z oferty hostingu czy wirtualnego VPS o bezpieczeństwo serwera dba dostawca. Pamiętaj, by nawiązać współpracę z taką firmą, która ma wiele pozytywnych opinii i oferuje pomoc techniczną przez 24h/7 dni. W razie potencjalnej awarii specjaliści szybko znajdą lukę i naprawią problem. Ponadto dbają o regularne tworzenie kopii zapasowych czy aktualizację zabezpieczeń. Jeżeli Twój dostawca nie odpowiada na Twoje problemy, zmień go na Sprint Data Center! Zarówno hosting, jak i serwer dedykowany są objęte odpowiednimi zabezpieczeniami, dzięki czemu można prowadzić biznes z zachowaniem najwyższych standardów. Oferujemy wiele ciekawych pakietów, dopasowanych do potrzeb każdego użytkownika. Postaw na zaufanego partnera w biznesie!

Zabezpieczenia przed atakami hakerskimi – co jeszcze można zrobić?

Jak zabezpieczyć się przed cyberatakiem, by być pewnym, że Twoja witryna jest w pełni bezpieczna? Przede wszystkim warto wdrożyć certyfikat SSL (Secure Socket Layer), który dba o szyfrowanie danych na stronie. Dzięki temu połączenie między przeglądarką a serwerem jest bezpieczne. Jeżeli prowadzisz sklep internetowy, wybieraj jedynie bezpieczne możliwości płatności – warto skorzystać z systemów płatności, które umożliwiają natychmiastową zapłatę i zapewniają poufność danych.

Wiesz już, jak zabezpieczyć się przed cyberatakiem. Pamiętaj również o tym na co dzień, jako przeciętny użytkownik sieci – pamiętaj, by hasło było wystarczająco mocne, a jeżeli to możliwe korzystaj z uwierzytelnienia dwuskładnikowego. Nie zapomnij o zainstalowaniu oprogramowania antywirusowego na swoim urządzeniu mobilnym i laptopie, a także włączeniu firewalla.