Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Rapid VPS – co warto wiedzieć?

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Rapid VPS – co warto wiedzieć?

Wybór odpowiedniego serwera, dopasowanego do swoich potrzeb czasami jest trudny. Wciąż jedną z najpopularniejszych form jest hosting, czyli udostępnioną przestrzeń na serwerze dla strony. Duże firmy mają swoje własne serwerownie. Rozwiązaniem optymalnym dla wielu będzie serwer wirtualny. Taka forma podziału zasobów jest nie tylko praktyczna, ale także korzystna cenowo. Sprawdź, jak wybrać serwer VPS, co to zmienia i czy znacząco obciąża budżet.

Serwer VPS co to?

Wirtualne serwery to wydzielone w przestrzeni miejsce na serwerze fizycznym, które ma odpowiednie zasoby, jak na przykład pamięć czy ilość wolnej przestrzeni na dysku. Każdy z użytkowników ma swój „przydział” i nie może korzystać z przestrzeni innego klienta. Takie rozwiązanie jest bezpieczne i praktyczne. Serwer wirtualny pozwoli Ci na postawienie własnej strony www w sieci. Z powodzeniem zamieścisz na niej podstrony z ofertą czy portfolio, galerię, formularz kontaktowy, czy nawet uruchomisz sklep internetowy. Będziesz mógł utworzyć skrzynki mailowe i zainstalować certyfikaty bezpieczeństwa. Bez wątpienia dużymi zaletami takiego rozwiązania jest oszczędność pieniędzy – nie musisz kupować i tworzyć szaf serwerowych, zatrudniać osób do działu IT czy szukać oprogramowania. Zarządzanie jest możliwe z poziomu panelu klienta, a o wszelkie aktualizacje dba dostawca usługi.

Rapid VPS

Wielu klientów zastanawia się, jaki serwer wybrać, który będzie bezpieczny i nastawiony na wydajną pracę. Wychodzimy naprzeciw każdemu, kto ceni sobie wysoką jakość za rozsądne pieniądze i stworzyliśmy Rapid VPS. To serwer wirtualny, który zapewnia bezpieczeństwo i wydajność, dzięki zastosowaniu szybkich dysków SSD klasy Enterprise. Gwarantujemy automatyczną aktywację oraz darmową instalację. W standardzie znajdziesz ochronę AntyDDOS, dostęp do internetu – 1Gb/s, transfer miesięczny – 5TB, storage wysokiej dostępności i cotygodniowy backup danych.

W zależności od potrzeb i budżetu wybierz jeden z pięciu pakietów Rapid VPS. Poszczególne oferty różnią się między sobą procesorami ilością pamięci RAM oraz pojemnością dysku SSD. Im wyższy pakiet, tym wyższa cena, jednakże nawet opcja Premium to koszt niższy niż sto złotych miesięcznie. Każdy klient otrzymuje bezpieczną przestrzeń dyskową, monitoring infrastruktury przez 24h, bezpłatne wsparcie techniczne 24h/dobę, kopię bezpieczeństwa. Wszystkie serwery Rapid VPS można również poszerzyć o dodatkowe produkty z naszej oferty, dzięki czemu Twój pakiet będzie jeszcze bardziej spersonalizowany. Warto postawić na nowoczesne, sprawdzone rozwiązania! Zaufaj specjalistom ze Sprint Data Center!