Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Jakie rodzaje serwerów są najlepsze dla małych firm i jakie korzyści mogą przynieść?

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Jakie rodzaje serwerów są najlepsze dla małych firm i jakie korzyści mogą przynieść?

Współcześnie stała obecność przedsiębiorstwa w Internecie jest niemal konieczna, aby osiągnęło ono marketingowy sukces. Serwer w każdej firmie jest ważną inwestycją, która umożliwia łatwe i szybkie przechowywanie danych. Przydaje się każdemu, kto prowadzi swoją działalność, jednak wymagania co do parametrów serwera różnią się w zależności od wielkości przedsiębiorstwa. Ważne jest więc, aby wyposażyć się w sprzęt odpowiadający indywidualnym wymaganiom. Wiele mówi się o konieczności posiadania własnego serwera w przypadku dużych firm, jednak w przypadku ich mniejszych odpowiedników sytuacja wygląda inaczej. Jaki serwer do małej firmy sprawdzi się więc najlepiej?

Jaki serwer do małej firmy wybrać?

Serwer dla małej firmy zwykle będzie służył jako serwer bazy danych i dokumentów – jego główną rolą jest wymiana danych między stanowiskami komputerowymi, podłączonymi do sieci. Oprócz zarządzania danymi, urządzenie to powinno obsługiwać także elektroniczną pocztę i pełnić rolę serwera WWW. Najważniejszym zadaniem jest przede wszystkim wydajne i stabilne działanie oraz zapewnienie bezpieczeństwa wprowadzonym do niego informacji. Jakie korzyści może przynieść serwer małej firmie?

Serwery dla małych firm przede wszystkim usprawniają jej działanie, umożliwiają bowiem przekazywanie danych między różnymi nośnikami – tabletami czy komputerami. Dodatkowo, niezwykle ważną funkcją, jaką pełni jest automatyczne robienie kopii zapasowych. Dzięki temu nie będzie trzeba martwić się o utratę ważnych informacji.

Serwery dedykowane dla firm najlepszym rozwiązaniem

Małym firmom stanowczo odradza się budowę własnego serwera. Własny serwer wiąże się bowiem z bardzo dużymi kosztami, które mogą okazać się zbyt wysokie dla mniejszych działalności gospodarczych. Trzeba także wygospodarować odpowiednie pomieszczenie, co jest dość problematyczne w przypadku, gdy przedsiębiorstwo posiada małą siedzibę. Najlepszym rozwiązaniem są serwery dedykowane dla firm. Serwer dedykowany to komputer pełniący rolę serwera, dedykowany jednemu klientowi. Takie rozwiązanie przynosi wiele korzyści – jest to znacznie tańsza alternatywa od serwera własnego, gdyż nie trzeba inwestować w drogi sprzęt. Dodatkowo, sprzęt nie jest dzielony z innymi podmiotami ani nie ma prawnego ryzyka, a o sposobie zabezpieczenia danych decyduje firma.

Jak widać, korzyści z posiadania serwera dedykowanego w małej firmie jest wiele. Sprawdzi się on znacznie lepiej niż zwykły komputer i zwiększy bezpieczeństwo. Warto więc zainwestować w zakup abonamentu i przeznaczyć oszczędzone pieniądze na dalszy rozwój firmy.