Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Awaria serwera – jak poradzić sobie z problemami technicznymi?

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Awaria serwera – jak poradzić sobie z problemami technicznymi?

Awaria serwera w przypadku prowadzenia witryny sprzedażowej może spowodować kolosalne straty finansowe. Nic więc dziwnego, że zarówno małe, jak i duże firmy starają się za wszelką cenę uniknąć takich awarii, wybierając wysokiej jakości, niezawodne rozwiązania od sprawdzonych dostawców technologii serwerowej. Jak jednak postąpić, aby zminimalizować skutki awarii, gdy już do niej doszło?

Serwer – problemy techniczne

Podstawą rozwiązania każdego problemu jest znalezienie jego przyczyny. Należy bowiem pamiętać, że możliwości jest wiele, a w przywróceniu pełnej sprawności serwera liczy się każda minuta. W końcu czas to pieniądz. Współczesny klient nie przywykł do dawania drugiej szansy, dlatego gdy Twoja strona będzie raz niedostępna, trudno będzie zachęcić go do ponownej wizyty. Jeśli zaobserwowałeś, że witryna nie wyświetla się w przeglądarce, jak najszybciej skontaktuj się z całodobowym wsparciem technicznym Sprint Data Center. Szukając przyczyny, która wyjaśniłaby, skąd wzięła się awaria serwerów, warto sprawdzić, czy witryna nie wyświetla się również w pozostałych przeglądarkach lub czy działa na urządzeniu mobilnym.

Awaria serwerów

Dużym wsparciem są komunikaty, które pojawiają się w wyniku awarii. Dla osoby postronnej mogą być one niezrozumiałe, jednak specjaliści w dziale wsparcia technicznego doskonale rozumieją każdą komendę serwera, dzięki czemu szybko i sprawnie przywrócą go do pełnej funkcjonalności, abyś znów bez przeszkód mógł poszerzać zasięgi i trafiać ze swoją ofertą do kolejnych klientów. Wśród przyczyn awarii wyróżnia się zarówno bezpośrednie problemy z serwerem, jak i pośrednie przyczyny takie jak przerwa w zasilaniu lub awaria sieci. Istnieje również ryzyko, że do serwera zalogowała się inna osoba, która wprowadziła w nim szkodliwe zmiany. Cyberataki to nowoczesny odpowiednik tradycyjnych kradzieży. Postęp technologiczny sprawił, że próby szantażu lub wyłudzenia informacji również przybierają formy wirtualne, przez co atak może być dokonany nawet zdalnie bez potrzeby wyłamywania zamków.

Awaria serwera – czy da się uniknąć?

Aby zminimalizować ryzyko katastrofalnych w skutkach awarii, postaw na niezawodne serwery Sprint. Tworzone przez nas serwerownie są zlokalizowane w Olsztynie na terenie, któremu nie zagrażają żadne klęski żywiołowe. Dodatkowo zgodnie z najwyższymi standardami utrzymujemy bezpieczeństwo przeciwpożarowe, posiadamy system detekecji VESDA, a w razie jakiegokolwiek zapłonu, pożar jest natychmiastowo gaszony aerozolowo, dzięki czemu sprzęt nie ulega uszkodzeniu. Nie dopuść do awarii serwera i postaw na niezawodne rozwiązania od Sprint Data Center.