Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Czym są pakiety administracyjne?

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Czym są pakiety administracyjne?

Prowadzenie własnej witryny internetowej pozwala na pełną kontrolę jej działania. Jednak prowadząc biznes, istnieje wiele innych aspektów, które wymagają nieustannego wsparcia przedsiębiorcy. Czas pracy właściciela rozwijającej się firmy nigdy nie mieści się w ustawowych ośmiu godzinach, doba człowieka czynu zawsze trwa za krótko. Rozwijając biznes internetowy, warto zatem skorzystać ze wsparcia specjalistów, którzy w swojej ofercie posiadają pakiety administracyjne.

Administracja serwerami

Sukces biznesu internetowego zależy nie tylko od atrakcyjności oferty, ale i od funkcjonowania witryny internetowej, która stanowi odpowiednik stacjonarnego punku sprzedażowego. To tam klient zapoznaje się z ofertą i składa zamówienie. Sprawne funkcjonowanie Twojej strony zapewnią specjaliści, świadczący usługi serwerowe. Jeśli nadal stoisz przed wyborem sposobu pozyskania zasobów serwerowych, niezbędnych do prowadzenia witryny internetowej, rozważ tani hosting. Oceń, ile powierzchni i pamięci RAM potrzebujesz, wybierz pakiet hostingowy najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Outsourcing. Backup danych

Decydując się na pakiet administracyjny oszczędzasz pieniądze, jest to bowiem opcja znacznie korzystniejsza cenowo, niż zatrudnienie dedykowanego pracownika. W zależności od wybranego pakietu administracyjnego znajdziesz w nim takie usługi jak: instalacja serwera www, konsultacje techniczne, odtwarzanie systemu po awarii, konfigurowanie serwera www, czy outsourcing backup. Nawet największym gigantom branży e-commerce zdarzają się awarie, które mogą skutkować utratą danych, zakłóceniami w funkcjonowaniu, a co za tym idzie – osłabieniem wizerunku marki w oczach klientów. Pakiety administracyjne obejmują nie tylko stworzenie polityki backupu oraz kopii bezpieczeństwa, ale także przestrzeń backupową – nawet do 400 GB gratis!

Czy outsourcing www jest naprawdę potrzebny?

Zapewniony poziom bezpieczeństwa serwera bezpośrednio przyczynia się do funkcjonowania Twojej witryny internetowej. Decydując się na usługi serwisowe, w tym outsourcing www powierzasz zabezpieczanie kluczowych danych Twojej firmy oraz współpracujących z Tobą klientów w ręce specjalistów. Zarządzanie serwerami, projektowanie infrastruktury serwerowej oraz jej monitorowanie to wyjątkowo czasochłonne zajęcia, które wymagają skrupulatności i doświadczenia. Fachowe wsparcie specjalistów, oferowane w ramach usług administracyjnych pozwoli Ci skupić się na budowaniu sukcesu przedsiębiorstwa poprzez kontakt z klientami i poszerzanie oferty. Nie trać czasu na podstawowe kwestie techniczne i zdecyduj się na outsourcing administracji serwerów.