Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Darmowy i płatny hosting – czym się różnią?

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Darmowy i płatny hosting – czym się różnią?

Zakładając własną domenę, konieczny jest hosting, który sprawi, że ze strony można korzystać każdego dnia i o każdej porze. Jako założyciel witryny, możesz zdecydować się na hosting darmowy lub płatny. Zapewne zastanawiasz się, czy różnią się obie opcje. Okazuje się bowiem, że nie zawsze to, co darmowe okazuje się być najbardziej opłacalne.

Darmowy hosting na początek?

Bez względu na to, jaką treść zamierzasz umieszczać na swojej witrynie www i jak rozbudowaną witrynę będziesz prowadzić, hosting jest konieczny. Wielu decyduje się skorzystać z darmowego rozwiązania tłumacząc, to tym, że dopiero rozpoczynają swoją działalność, zatem starają się uniknąć jakichkolwiek kosztów. Warto jednak liczne są wady hostingu darmowego. Między Tobą, a usługodawcą nie dochodzi do żadnych wiążących ustaleń, zatem awarie niestabilnego serwera mogą być częste i katastrofalne w skutkach. Nigdy nie wiesz, kiedy w popularności Twojej witryny nastąpi kluczowy pik. Darmowy hosting to niewielka przestrzeń serwera, potrzeba dzielenia go z innymi użytkownikami oraz ograniczona przepustowość. Oznacza to, że starannie prowadzona witryna www, w momencie, gdy stanie się coraz popularniejsza, zwyczajnie przestanie działać, a współczesny internauta ceni swój czas i nie daje drugiej szansy. Ponadto, firmy oferujące darmowy hosting nie działają charytatywnie, oznacza to, że na Twojej witrynie będą pojawiać się reklamy, na które nie będziesz miał wpływu. Ich nadmiar sprawi, że strona będzie wyglądać jak kiepskiej jakości słup ogłoszeniowy, dlatego zdecydowanie lepszy jest serwer płatny.

Czym wyróżnia się hosting płatny?

Zdecydowanie najrozsądniejszym wyborem jest tani hosting sprintdatacenter. Wówczas usługodawca dba o jakość świadczonych przez siebie usług, nieustannie modernizuje swoje zaplecze technologiczne, aby sprostać wzrastającym wymaganiom użytkowników. Poza tym, decydując się na hosting płatny, możesz korzystać z całodobowego wsparcia technicznego. Ponadto, w zależności od wybranego pakietu, możesz liczyć na zróżnicowaną powierzchnię, transfer i limit pamięci RAM. Profesjonalny hosting oferuje także regularny backup danych, czyli ich kopiowanie. Dzięki temu podczas ewentualnej awarii, Twoje dane będą bezpieczne. Pamiętaj, że prowadząc sklep internetowy, dysponujesz bazą danych swoich klientów i musisz dbać o ich bezpieczeństwo. Wybierając hosting, postaw na płatne rozwiązanie. W SprintDataCenter znajdziesz pakiet na każdą kieszeń, dzięki któremu zadbasz o profesjonalny wygląd i niezawodność swojej witryny, wejdź na naszą stronę i poznasz wszystkie zalety hostingu płatnego.