Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Grafika na stronę internetową – porady, które pomogą w prowadzeniu strony firmowej

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Grafika na stronę internetową – porady, które pomogą w prowadzeniu strony firmowej

Niezwykle ważnym elementem podczas tworzenia każdej strony internetowej jest jej wygląd. Nieczytelna, monotonna i nudna nie zachęca do dłuższego spędzania na niej czasu. Dlatego podczas przygotowania strony warto zadbać o odpowiednie grafiki. To one zachęcają zainteresowanych do zgłębienia bloga czy zapoznania się z usługą. Poniżej przedstawiamy kilka porad, które pomogą Ci stworzyć estetyczną i funkcjonalną stronę.

Grafika! Jak grafika podnosi jakość strony

Istotnym elementem jest tło strony. Może nim być kolor, tekstura lub obraz – wszystko zależy od charakteru witryny. Ważne, by było spójne i jedynie dopełniało treść, a nie odwracało od niej uwagę. Kolejnym krokiem jest odpowiednie wybranie ikony i logo. W tym przypadku najlepiej sprawdza się grafika wektorowa, która nie ulega deformacji podczas zmiany rozmiaru. Jest to niezwykle przydatne szczególnie w późniejszych etapach rozwoju biznesu, kiedy, na przykład, będziesz wysyłać brandbooka.

Jak dobrać grafikę dla swojej strony internetowej i dlaczego jej kompresja jest taka ważna?

By strona prawidłowo działała trzeba zadbać nie tylko o wysokiej jakości grafiki, ale także o ich responsywność. Dzięki tej funkcji na laptopie, na tablecie i na telefonie grafiki będą dostosowywać się do rozdzielczości ekranu. Ważna jest również odpowiednia optymalizacja wykonanej przez Ciebie grafiki. Na ogół dąży do tego, by uzyskać jak najlepszą jakość, oszczędzając miejsce na serwerze i przyspieszając ładowanie strony. Pliki w formacie GIF możesz zoptymalizować poprzez zminimalizowanie liczby kolorów. Pliki JPG możesz skompresować – zrobisz to przy pomocy specjalnych narzędzi, które są dostosowane do stron internetowych, jak np. Adobe Photoshop.

Dostęp! Jak HTPP2 dzięki równoległemu wczytaniu grafiki tworzy nową jakość odbioru strony

Protokół HTTP/2 to najnowsza wersja wydanej w 1999 roku wersji 1.1. Dzięki niej możesz bez problemu wczytywać strony bez żadnego wsparcia zewnętrznych narzędzi. Nowsza generacja wprowadza binarną komunikację i zaawansowaną kompresję zagłówków. Prostą strukturą jest ramka ukierunkowana na dwa strumienie. Kilka takich ramek w jednym strumieniu daje odpowiedź na żądanie. W efekcie jakość wyświetlanej strony jest znacznie lepsza.

Wybierz tani serwer VPS i śpij spokojnie!

Oczywiście, sama dobra jakość grafik i ich niewielkie rozmiary, a nawet estetyka strony czy cała gama protokołów na nic się zda, jeżeli nie ostawisz strony na dobrym serwerze. Takie rozwiązanie daje ci chociażby tani serwer VPS. To kompromis między tradycyjnym serwerem dedykowanym, a hostingiem. Jego cena nie jest wygórowana, dlatego na takie rozwiązanie może sobie pozwolić każdy, nawet początkujące firmy.

Serwer wirtualny jest chroniony, a reinstalacji możesz dokonać z panelu. Masz dostęp do serwera, a uproszczony widok pozwala na łatwe wprowadzanie zmian. Korzystając z usług naszej firmy dodatkowo możesz zyskać atrakcyjne promocje, by kupić wymarzony pakiet w atrakcyjnej cenie. Jeżeli Twoja strona będzie się powiększać, bez problemu możesz przejść na wariant z lepszymi parametrami. Zyskasz więcej pamięci, a Twoje zdjęcia i filmy będą ładowały się znacznie szybciej. Służymy naszym doświadczeniem i radą – dzięki temu możesz mieć wszystko pod kontrolą.