Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Home office – jak uporządkować dane na serwerze i zorganizować płynną pracę

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Home office – jak uporządkować dane na serwerze i zorganizować płynną pracę

Obecna sytuacja na świecie przewróciła codzienne funkcjonowanie do góry nogami. Nie dotyczy to wyłącznie zasad bezpieczeństwa w przestrzeniach publicznych, ale również sposobu wykonywania pracy. Od niedawna sypialnia czy salon zostały przemienione w biuro i choć możliwość pracy w domowym zaciszu daje pewne szanse na samodzielne planowanie swojej pracy, to trzeba organizować swój czas z głową.

Home Office – nowa codzienność

Mimo, że już wcześniej wiele branż pracowało w trybie zdalnym, tym razem zjawisko to ma znacznie szerszą skalę. Większość biur, choć przeniosła swoich pracowników na tryb home office, nie zdążyła ich odpowiednio przeszkolić do tego typu pracy. Jednak niezależnie od tego, czy po raz pierwszy mierzysz się z pracą zdalną, czy może od lat korzystasz z tego rodzaju udogodnienia, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka przydatnych rad, które przydadzą się, gdy chcesz efektywniej pracować.

Zabezpieczenie wyników pracy zdalnej – backup na serwerze dedykowanym

Warunkiem płynnego oraz sprawnego funkcjonowania każdej firmy jest dobrze dobrany serwer. Dzięki niemu może ona liczyć nie tylko na większe bezpieczeństwo danych, ale również na płynność wszystkich przeprowadzanych działań. To szczególnie ważne nie tylko podczas pracy w biurze, ale także w trybie zdalnym. W tym przypadku kluczem to udanej oraz bezpiecznej pracy jest przede wszystkim backup. Tym sposobem zabezpieczysz się przed często tragiczną w skutkach utratą danych.

Aby backup spełnił swoją funkcję, musisz również zadbać o jego odpowiednią organizację. Wszystkie wykorzystywane przez Ciebie dane powinny być przede wszystkim oddzielone oraz posegregowane. W końcu wszystkie odznaczają się innym stopniem poufności. Po wstępnym przejrzeniu oraz posegregowaniu, przejdź do rozdzielenia ich na osobne przestrzenie oraz zabezpieczenia.

Jednym z najlepszych rozwiązań, które zapewni Ci bezpieczną oraz komfortową pracę jest inwestycja w serwer dedykowany. Choć jest to najdroższa z możliwości, wiąże się również z największym zaufaniem oraz niezawodnością. W tym przypadku wszelkiego rodzaju konfiguracje możesz przeprowadzać już na najniższych poziomach, dlatego masz szansę na pełną indywidualizację sposobu funkcjonowania serwera. Jego ogromna wydajność wiąże się również z  wygodą korzystania nawet w przypadku znacznego obciążenia. Podczas pracy zdalnej dobrze sprawdzi się seria Box, która została stworzona z myślą o archiwizacji czy przechowywaniu kopii zapasowych. Dzięki temu nie będziesz przejmować się niewystarczającą ilością miejsca.

Jeśli nie masz doświadczenia w tworzeniu backupów i chcesz mieć pewność, że Twój serwer będzie prawidłowo funkcjonował, wówczas świetnie sprawdzi się oferowana przez nas kolokacja serwera. W tym przypadku nasi specjaliści przejmą Twój sprzęt i zajmą się utrzymaniem jego bezpieczeństwa oraz stałą kontrolną przez 365 dni w roku.

Co zrobić, gdy zabraknie miejsca? Zapomnij o problemie. Korzystaj ze skalowalnych i tanich serwerów VPS!

Jeśli serwer dedykowany to dla Ciebie zbyt duży wydatek, podobną jakość otrzymasz decydując się na tanie serwery VPS. Choć tego typu rozwiązanie nie oferuje tak szerokich możliwości konfiguracji, jak serwer dedykowany, to wybierając wersję Cloud masz pewność, że w przypadku ewentualnej awarii Twoje dane zawarte w chmurze po prostu zostaną wysłane do innego serwera.

Ponadto, jeśli w trakcie korzystania z serwera Twoje potrzeby się zwiększą, zawsze możesz skorzystać z możliwości skalowania, dzięki której dopasujesz parametry do swoich wymagań. Jak się okazuje, dobrze zorganizowany home office może przynieść tylko pozytywne skutki. Sprawdź ofertę od Sprint Data Center i zapytaj nas o backup wybranej opcji – z pewnością pomoże Ci to efektywniej pracować bez obaw o utratę danych!