Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Jakie błędy popełniasz podczas publikacji strony www

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Jakie błędy popełniasz podczas publikacji strony www

Jakie błędy popełniasz podczas publikacji strony www

Publikacja strony www nie zawsze jest prosta – by strona szybko się ładowała, była bezpieczna i wyglądała estetycznie, niezwykle ważne jest pamiętanie o wielu technicznych aspektach. Niezależnie jak świetny będzie proponowany produkt lub usługa, o zakupie decyduje szybkość ładowania się strony i to, jak wygląda – sprawdź zatem, o co warto szczególnie zadbać.

Niewystarczająca pojemność serwera

Wolne ładowanie się strony to zdecydowanie wina zbyt małego miejsca na serwerze – by zdjęcia i informacje ładowały się szybciej, warto zawczasu oszacować, co będzie umieszczane na stronie i ile miejsca zajmie i dobrać serwer na miarę potrzeb. Koszty nie zwiększą się diametralnie, a z pewnością wielu potencjalnych klientów doceni płynność strony. Odpowiednio dobrany hosting www poradzi sobie nie tylko z plikami na stronie, ale też pocztą e-mail. W końcu serwer nie służy tylko do prezentowania się w sieci, ale też do magazynowania ton GB internetowej korespondencji.

Parametry hostingu www niedopasowane do wymagań strony

Jeśli tylko możesz, przejdź do najnowszej wersji PHP. Nowszy interpreter PHP oznacza większe bezpieczeństwo i szybsze działanie strony. Pamiętaj też o tym, by korzystać z najnowszej wersji protokołu HTTP/2 – w ten sposób serwer będzie działał znacznie szybciej niż w przypadku standardowego HTTP/1.1.

Jeśli prowadzisz rozwinięty serwis internetowy lub sklep, jedną z najlepszych opcji są zaawansowane serwery dedykowane. Zapewniają one serwerowi stabilność i płynniejsze działanie. Mają też szereg przydatnych parametrów – możesz je wybrać tak, by odpowiadały Twoim potrzebom.   

Brak wdrożonego certyfikatu SSL       

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest brak zapewnienia użytkownikom bezpieczeństwa – certyfikaty SSL to absolutna konieczność. Stały się standardem szyfrowania i zapewniają poufność transmisji danych, gdy chodzi o pocztę, serwer ftp, a nawet transakcje realizowane w bankowości elektronicznej podczas płatności online. Wdrożenie go na stronie daje użytkownikom pewność, że dbasz o ich poufność oraz zwiększa poziom wiarygodności Twojej firmy w oczach innych.

Brak dedykowanego wsparcia technicznego ze strony hostingu

Gdy wybierasz usługę, jaką jest hosting www, zwróć uwagę na to, czy firma oferująca swoje usługi pomoże Ci też w przypadku problemów z serwerem. Obsługa techniczna od Sprint Data Center pomoże Ci o każdej godzinie przez cały tydzień. Dlatego też, niezależnie od wielkości problemu czy pory dnia – możesz śmiało liczyć na natychmiastową pomoc.