Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Dlaczego warto przenieść swoje dane na serwer firmy zewnętrznej?

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Dlaczego warto przenieść swoje dane na serwer firmy zewnętrznej?

Jedną z najważniejszych rzeczy przy zakładaniu internetowej firmy jest odpowiedni serwer. Możesz go samodzielnie postawić lub wynająć od firmy hostingowej. Jeśli zdecydujesz się na tę pierwsza opcję, możesz w pewnym momencie rozwoju przedsiębiorstwa stanąć przed wyborem – czy opłaca się topić tysiące złotych stawiając samodzielnie kolejne serwery, czy może bardziej opłaca się przenieść je do firmy zewnętrznej?

Jeśli dopiero rozważasz założenie własnej firmy, zdecydowanie polecamy tę drugą opcję. Najęcie usług firmy hostingowej wiąże się bowiem nie tylko z niższymi cenami, ale też ciągłym wsparciem technicznym i brakiem zmartwień co do zabezpieczeń. W końcu wszystko pozostawiasz zdalnej firmie, która o Ciebie zadba. Jeśli myślisz o kolokacji lub po prostu brakuje Ci miejsca na Twoich serwerach, przemyśl w pełni bezpieczne usługi od Sprint Dana Center.

Zagrożenia związane z samodzielnym prowadzeniem serwera

Zdecydowanie najistotniejsze jest bezpieczeństwo Twoich danych. Ofiarami hakerów najczęściej padają duże firmy i portale, które można szantażować politycznie bądź wyłudzić od nich duże pieniądze. Mimo to małe i średnie firmy też tracą w wyniku cyberataków. Dane Twojej firmy mogą zostać sprzedane konkurencji na czarnym rynku, nie wspominając nawet o tym, ile strat finansowych generuje brak dostępu do Twojej strony, co zazwyczaj jest skutkiem awarii. By uniknąć komplikacji i zatrudniania szeregu profesjonalistów mających zabezpieczyć Twój serwer, możesz go przenieść do firmy zewnętrznej, która wszystkim się zajmie.

Nie tylko ataki DDoS są zagrożeniem, ale też awarie sieciowe oraz problemy z zasilaniem i chłodzeniem. Wraz z rozwojem firmy rosną jej potrzeby i Twoje możliwości. Mimo to warto zaoszczędzić na kosztownych naprawach, które znacząco nadszarpną budżet, jakim dysponujesz. Przeniesienie się na usługi zdalnej firmy zminimalizuje ryzyko uszkodzeń do minimum. Nawet w przypadku, gdy dojdzie do awarii, masz gwarancję szybkiego postawienia systemu ponownie na nogi.

Kolejną niedogodnością jest koszt utrzymania całego sprzętu, co generuje niemałe koszty. Wszystko komplikuje się też wtedy, gdy brakuje Ci specjalistycznej wiedzy z zakresu informatycznego. O ile sam hosting nie jest skomplikowany, tak serwer VPS i serwer dedykowany wymaga już pewnej wiedzy. Musisz wiedzieć, np. jaki system chłodzenia jest najefektywniejszy lub jakich potrzebujesz parametrów i jak je rozwijać wraz z firmą.

Jak przenieść swoje serwery do firmy zewnętrznej?

Kolokacja serwerów polega na przekazaniu opieki nad serwerem firmie zewnętrznej. Dzięki doświadczeniu i wiedzy kadry profesjonalistów, wzorowo poradzimy sobie z przyjęciem serwerów pod opiekę i ochronimy je przed wszelkimi zagrożeniami. Wystarczy skontaktować się ze Sprint Data Center, by wspólnie opracować plan przenoszenia się – nie musisz stawiać się u nas osobiście, cały proces możemy wykonać zdalnie.