Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Startupy – o czym pamiętać z technologicznej perspektywy

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Startupy – o czym pamiętać z technologicznej perspektywy

Niezależnie od charakteru zakładanej przez nas działalności. Odpowiedni startup to podstawa. Jednak poza kwestiami finansowymi, warto również pamiętać o technologicznej stronie każdego projektu. Poniżej dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas rozpoczynania działalności internetowej.

Nazwa domeny

Choć z pozoru wybór nazwy domeny nie wydaje się czymś szczególnie skomplikowanym, warto pamiętać, że jest to ważny element naszej kampanii marketingowej. Aby mieć pewność, że wybrana przez nas nazwa się sprawdzi, należy przestrzegać kilku podstawowych reguł. Po pierwsze w tym przypadku prostota to klucz do sukcesu. Im krótsza i mniej skomplikowana nazwa, tym lepiej. Przede wszystkim dążymy do tego, by klient z łatwością ją zapamiętał oraz zapisał. Właśnie dlatego powinniśmy unikać wszelkich komplikacji takich jak angielska pisownia oraz zbędne myślniki. Większość specjalistów twierdzi, że domena z polskimi znakami, choć oczywiście jest dopuszczalna, zanadto komplikuje pisownie oraz utrudnia znalezienie strony w przypadku zagranicznych klientów. Dobrze, by sama nazwa nawiązywała również do profilu naszej działalności. Dzięki temu potencjalni, nowi klienci będą wiedzieli z jaką branżą mają do czynienia. Jeśli tworzymy nową firmę, warto również zainwestować w jak największą ilość rozszerzeń – wówczas wraz z późniejszym rozwojem działalności będziemy mogli podbijać zagraniczne rynki. Na samym początku wystarczy tradycyjne rozszerzenie „pl”, które cieszy się największym społecznym zaufaniem.

Niezawodny hosting WWW

W przypadku biznesu internetowego dobrze dobrany hosting WWW to podstawa sprawnego funkcjonowania naszej strony. Początkowo możemy postawić na zwykły tani hosting, który spełni nasze podstawowe potrzeby. To dzięki niemu będziemy w stanie swobodnie obsługiwać pocztę oraz zarządzać zawartością strony.

Certyfikat SSL – postaw na bezpieczeństwo

Rozważając kwestię hostingu oraz domeny, nie możemy również zapominać o bezpieczeństwie. Aby nasz biznes mógł prężnie się rozwijać, musimy dążyć do zdobycia jak największej liczby klientów. W tym celu należy zastosować certyfikaty SSL. Obecnie najpopularniejsze przeglądarki, taki jak na przykład Google Chrome oznaczają strony bez certyfikatów jako niebezpieczne, co znacząco zmniejsza zaufanie oraz zainteresowanie klientów.

Gdy hosting www to za mało, dedykowany serwer

Planując nasz startup, musimy stworzyć plan długoterminowy. W końcu wdrożenie nowych technologii oraz atrakcyjna oferta sprawią, że z czasem będziemy mogli pochwalić się coraz większą liczbą klientów. Wówczas należy zadbać o odpowiednią szybkość strony. Wraz ze wzrostem popularności oraz rozwojem marki musimy być przygotowani na ewentualne przeciążenia. Jak wiadomo wolna i zacinająca się strona zniechęca nowych klientów, dlatego z czasem tani hosting warto zamienić na stabilniejszy serwer VPS lub serwer dedykowany. Dzięki nim zyskamy szanse na jeszcze większą personalizację, ponieważ serwer dedykowany pozwala nam na wprowadzanie modyfikacji już na najniższych poziomach. To prawdziwa supermaszyna o imponującej stabilności, która zapewni nam komfort oraz bezpieczeństwo podczas codziennej pracy. Natomiast serwer VPS to doskonały wybór dla osób, którym tani hosting już nie wystarcza, a zakup serwera dedykowanego to dla nich zbyt dużym wydatek.