Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Serwery dedykowane AMD – porównanie konfiguracji z linii FLASH, SPEED, STORM

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Serwery dedykowane AMD – porównanie konfiguracji z linii FLASH, SPEED, STORM

Wiele firm usługowych czy sklepów internetowych potrzebuje szybkich i wydajnych serwerów. Dzięki temu strona może działać sprawnie i niezawodnie. Hosting współdzielony nie sprawdzi się w przypadku większych firm, które prowadzą regularną sprzedaż i mają wysoki współczynnik odwiedzin na stronie. By zaoferować klientom wydajne rozwiązania powstała seria AMD – procesory serwerowe w trzech wyjątkowych konfiguracjach – FLASH, SPEED, STORM. Sprawdź, który z nich sprosta Twoim oczekiwaniom.

Serwer dedykowany AMD z linii FLASH

Serwery dedykowane z serii Flash łączy uniwersalny procesor AMD Ryzen 7 5800X z dyskami SSD i NVMe. Ma osiem rdzeni z wysokim taktowaniem 3,8 GHz, dzięki czemu doskonale nadaje się do wymagających zastosowań. W połączeniu z szybkimi dyskami zapewnia niezawodność i wielozadaniowość. W linii Flash znajdziesz aż 13 konfiguracji do wyboru. Są tutaj rozwiązania z 64GB i 128 GB RAM. Różne pojemność dysków SSD pozwalają dobrać wariant do swoich indywidualnych potrzeb. Wysoka wydajność idzie w parze z atrakcyjną ceną. Dedykowane serwery z linii Flash z powodzeniem sprawdzą się do obsługi aplikacji biurowych, baz danych o niewielkich i średnich rozmiarach, a także do realizacji codziennych zadań związanych z różnymi operacjami firmowymi. Świetnie poradzą sobie również przy pracy z dużymi plikami, edycji wideo czy renderowania grafiki 3D.

Dedykowany serwer AMD z linii SPEED

Drugą linią serwerów dedykowanych jest Speed. Opiera się na procesorach AMD Ryzen 5 5600 X. Jest dostępny w trzech wersjach pamięci RAM – 32, 64 i 128 GB.  Wydajne 6 rdzeni i zegar 3,7 GHz w połączeniu z korzystną ceną sprawią, że nasze nowe rozwiązanie będzie doskonałym kompromisem między jakością a wysokością opłaty abonamentowej. Procesor Ryzen 5 5600X oferuje wyższą wydajność, a dzięki architekturze Zen 3, 6 rdzeniom oraz 12 wątkom, jest w stanie obsłużyć wykonywanie wielu skomplikowanych zadań. Serwer AMD z powodzeniem poradzi sobie z edycją zdjęć, tworzeniem grafik czy pracą nad programami. Oferuje odpowiednią moc obliczeniową, która sprawdzi się podczas testowania, kompilacji kodu czy innych działań programistycznych oraz przy dokonywaniu obliczeń matematycznych.

Serwer AMD dedykowany z linii STORM

Trzecią linią jest Storm – najlepsze serwery dedykowane oparte o procesory AMD Ryzen 9 5900X i 5950X z  odpowiednio 12 i 16 rdzeniami. Oferują dużą moc obliczeniową, szybkie dyski SSD i NVMED. Znajdziesz go w 16 konfiguracjach i wyborem pamięci RAM od 64 do 128 GB. Każda z nich posiada łącze 1 GB/s, a także ma zainstalowany domyślny system operacyjny Linux Debian 11 Bullseye 64bit. Doskonale sprostają największym obciążeniom – obróbka wideo, grafiki, wirtualizacja czy tworzenie treści multimedialnych, przetwarzanie baz danych czy tworzenie analiz biznesowych nie będzie sprawiało problemów. Z pewnością wielu przedsiębiorców doceni jakość i atrakcyjną cenę!

Czym jeszcze wyróżniają się nasze tanie serwery dedykowane? Oprócz jakości i wielu konfiguracji do wyboru, każdy klient korzysta z siedmiodniowego okresu próbnego. Pozwala to na weryfikację poprawności działania urządzenia, a także zgłaszanie uwag. Nasze procesory serwerowe AMD działają na wysokiej klasy sprzęcie, dzięki czemu są niezawodne i praktyczne. Każdy klient ma pełne wsparcie techniczne naszych fachowców, a w razie napotkanych problemów, można skontaktować się z osobą, która udzieli pomocy. Warto wybrać profesjonalne, kompleksowe usługi!