Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Dlaczego warto zainwestować w odpowiednie Certyfikaty SSL

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Dlaczego warto zainwestować w odpowiednie Certyfikaty SSL

Certyfikat SSL dla domeny jest gwarancją bezpieczeństwa. Powinny zadbać o niego szczególnie właściciele stron, które pobierają i przetwarzają dane osobowe, w tym sklepy internetowe, banki i instytucje finansowe, serwisy aukcyjne, administracja publiczna, szkoły, uczelnie, serwisy pocztowe i portale wymagające uwierzytelnienia. Sprawdź, czym są protokoły SSL i dlaczego warto je mieć!

Certyfikat SSL – co to?

Certyfikat SSL to metoda szyfrowanego przesyłu danych między serwerem a klientem. Zapewnia poufność transmisji i zabezpiecza stronę www. Dzięki temu przechwytywanie danych przez osoby trzecie jest trudniejsze. Obecność certyfikatu potwierdza zamknięta kłódka – znajdziesz ją na pasku przeglądarki tuż przed adresem. Po kliknięciu w nią możesz rozwinąć informacje dotyczące ważności SSL.

Czy warto wdrożyć certyfikat SSL?

SSL certyfikat jest darmowy, ale wymaga odnawiania subskrypcji co trzy miesiące. Istnieje opcja wykupienia płatnego zabezpieczenia. Koszt usługi zaczyna się od kilkudziesięciu złotych. W cenie masz możliwość zabezpieczenia domeny i subdomen, nielimitowaną ochronę serwerów, odpowiednią długość klucza 2048 / 4096-bit, szyfrowanie 128/256 bit, rozpoznawalność przez 99,60% przeglądarek, a także gwarancję pieniężną.

Płatny certyfikat strony internetowej SSL to przede wszystkim:

  • Bezpieczeństwo danych – hasła, nazwy, loginy są dzięki niemu bezpieczne, 
  • Wiarygodność – większe zaufanie wśród użytkowników,
  • Lepsza widoczność w wyszukiwarce Google – domeny z certyfikatem są lepiej i skuteczniej pozycjonowane przez Google, znajdują się wyżej na liście wyszukiwania,
  • Ochrona przed atakami typu phishing, man-in-the-middle,
  • Gwarancja pieniężna za poniesione straty w przypadku złamania szyfru na określoną w pakiecie kwotę,
  • Pełna ochrona i automatyczne przedłużanie ważności.

Istnieje również certyfikat Wildcard, który oprócz ochrony domeny głównej, chroni również wszystkie jej subdomeny. Dzięki temu zyskasz pewność, że cały serwis będzie bezpieczny, a użytkownicy będą z niego swobodnie korzystać. Wybierz tani certyfikat SSL w Sprint Data Center! Oferujemy aż pięć pakietów – na Start, Standard, Bestseller, Power i Pro. Z pewnością znajdziesz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb i budżetu! Skontaktuj się z nami, a chętnie doradzimy i pomożemy znaleźć odpowiedni wariant!