Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Znaczenie niezawodności hostingu dla sklepów internetowych

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Znaczenie niezawodności hostingu dla sklepów internetowych

W dobie szybko rozwijającej się cyfryzacji, coraz większe znaczenie ma oferowanie i promowanie swoich usług w Internecie. Aby jednak płynne prowadzenie sklepów internetowych było możliwe, konieczny jest wybór odpowiedniego hostingu. Usługa, polegająca na udostępnieniu miejsca na serwerze dla strony WWW i jej zasobów, stanowi bowiem swego rodzaju fundament witryny, znacząco wpływając na jej działanie. Wyjaśniamy, dlaczego dobry hosting e-commerce to podstawa sukcesu Twojego sklepu internetowego.

Wpływ hostingu na sklep internetowy

Wraz z rozwojem Internetu, jego użytkownicy stają się coraz bardziej wymagający. Nawet drobne opóźnienia w działaniu strony WWW mogą zniechęcić osobę do jej odwiedzenia, a przecież w e-commerce każdy klient jest na wagę złota. Dodatkowo statystyki potwierdzają, że wszelkie błędy czy awarie spowodowane np. dużym ruchem w sklepie internetowym znacznie zmniejszają prawdopodobieństwo ponownego skorzystania z oferowanej usługi. Z tego właśnie względu ogromne znaczenie ma niezawodny hosting. To właśnie on zapewnia płynne funkcjonowanie strony, jej stabilność i bezawaryjność. Ponadto dzięki niemu ładowanie witryny jest znacznie szybsze, a ryzyko skutecznych ataków na witrynę zmniejszone do minimum. Wszystkie te czynniki przyczyniają się również do wyższej pozycji strony internetowej w wynikach wyszukiwania, co przekłada się na większą szansę zdobycia klientów. Warto jednak zaznaczyć, że usług hostingowych jest wiele, pojawia się więc pytanie – jak dobrać hosting dla e-commerce?

Jak dobrać hosting dla e-commerce?

Wpływ hostingu na sklep internetowy jest ogromny, jednak aby spełniał nasze oczekiwanie, konieczny jest wybór odpowiednio dopasowanej usługi. Rozwiązania stosowane na prostej stronie WWW nie sprawdzą się bowiem w branży e-commerce. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zorientować się, ile miejsca na dysku, transferu i baz danych potrzebuje Twój sklep internetowy. Hosting, który zamówisz na naszej stronie internetowej, jest dostępny w kilku pakietach, dzięki czemu z łatwością dopasujesz go do własnych potrzeb, bez przepłacania! W ramach usługi zapewniamy także pełną dostępność przez całą dobę i cały rok, małe ryzyko awarii, odpowiednie zabezpieczenia antywirusowe i ochronę firewall. Powierzone informacje są w pełni bezpieczne, a wszystkie błędy szybko usuwane. Postaw na sprawdzonego partnera w biznesie i ciesz się niezawodnym hostingiem!