1. Czym jest atak DDoS?

Atak typu DDoS (Distributed Denial of Service) ma na celu przeciążenie serwera ofiary w celu uniemożliwienia świadczenia przez niego usług. W odróżnieniu od zwykłego DoS, przeprowadzany jest równocześnie z bardzo wielu źródeł i wielu kierunków. Z tego powodu wyizolowanie źródeł i zablokowanie ataku wymaga rozwiązań innych niż tradycyjny, statyczny firewall.

2. Jakie zabezpieczenia AntiDDoS stosuje SDC?

Stosujemy trzy poziomy zabezpieczenia przed atakami DDoS:
Filtry AntiDDoS, które na bieżąco analizują cały ruch sieciowy SDC i blokują wykryte anomalie.
Częściowy blackholing, który w przypadku wykrycia groźniejszego ataku DDoS blokuje ruch z najpopularniejszych kierunków ataku.
W szczególnie drastycznych przypadkach, pełny blackholing.

3. Na czym polega blackholing?

Blackholing polega na usunięciu ruchu (najczęściej głównie ruchu pochodzącego z ataku) skierowanego do atakowanego serwera. Blokowanie takiego ruchu odbywa się zanim zbliży się on do celu - w infrastrukturze operatora, możliwie najbliżej źródła ataku.

4. W jakim orientacyjnym czasie jest reakcja SDC na wykryty atak DDoS na serwer dzierżawiony przez Klienta?

Ruch sieciowy SDC analizowany jest na bieżąco, stale, 24 godziny na dobę. Działanie mechanizmów AntiDDoS następuje niezwłocznie po stwierdzeniu anomalii przez nasze systemy monitoringu i zabezpieczeń.

5. W jaki sposób i jakie informacje otrzyma Klient w przypadku wykrycia ataku na jego serwer?

W przypadku ataków, które skutkują aktywacją blackholingu, klient otrzymuje e-mail. W szczególnych przypadkach podejmowana jest także próba kontaktu telefonicznego przez obsługę techniczną SDC.

6. Czy usługa całkowicie zabezpiecza przed atakiem DDoS?

Usługa ta zabezpiecza przed skutkami zdecydowanej większości zaobserwowanych dotychczas ataków DDoS. Nasze rozwiązania AntiDDoS stale dostrajane są do ich charakterystyki, która zmienia się bardzo dynamicznie. W związku z tym nie możemy zagwarantować, że ochrona będzie skuteczna w 100%, ani też że nigdy nie wpłynie ona negatywnie na Państwa usługi.

7. Czy usługa AntiDDoS jest płatna?

Jest to usługa bezpłatna, obowiązkowa, którą objęte są wszystkie serwery zlokalizowane w SDC.