Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Bezpieczny e-mail

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Bezpieczny e-mail

Wysyłanie maili to jedna z podstawowych form komunikacji wewnątrz firmy oraz w kontaktach z klientami. Jednak bardzo często w wiadomościach możemy napotkać niebezpieczeństwo, a treść może zostać przejęta przez hackerów. Dlatego należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie poczty elektronicznej, zwłaszcza wtedy, gdy przesyłasz ważne dokumenty z danymi o swojej firmie. Sprawdź co zrobić, aby Twój mail był bezpieczny.

Jakie niebezpieczeństwa możesz napotkać na swojej poczcie e-mail?

Korzystając z poczty elektronicznej możesz natknąć się na różne formy niebezpieczeństwa. Przeglądając wiadomości unikaj klikania w te, które pochodzą od podejrzanych, nieznanych nadawców i zawierają „intrygujące” tytuły, często z błędami w pisowni. Bardzo często trafiają one do spamu.. Szczególną uwagę zwracaj na załączniki z końcówkami .exe, .scr, .vbs, .bat, .lnk czy .com. Lepiej ich nie otwierać, ponieważ mogą zawierać złośliwe oprogramowania, wirusy czy konie trojańskie. Linki natomiast mogą prowadzić do zainfekowanych stron i wyciągać poufne informacje, takie jak dane do logowania do konta w banku czy szczegóły karty kredytowej. Mogą również ułatwić dostęp do komputera hackerom, którzy tylko czekają na zdobycie cennych dokumentów czy loginów.

Jak zabezpieczyć swoją pocztę?

Zabezpieczenie danych rozpocznij od przeglądarki. Wchodząc na strony internetowe zawsze sprawdzaj certyfikaty bezpieczeństwa. Pamiętaj również, aby zainstalować dobry program antywirusowy i antyspamowy. Na poczcie elektronicznej przede wszystkim zadbaj o dwustopniową weryfikację przy logowaniu oraz stosuj unikalne, trudne hasła. Warto również rozdzielić konta na prywatne i firmowe. Pamiętaj również, aby regularnie aktualizować oprogramowanie. Swoje dane możesz przechowywać w serwerowni, gdzie systemy oparte są o najnowocześniejsze technologie. Data Center zapewni poufność dokumentom oraz bezpieczeństwo korzystania z sieci oraz poczty mailowej. Doświadczona kadra i rozbudowane zaplecze techniczne w Sprint S.A zapewni Ci najwyższy standard zabezpieczeń.

Wybierając hosting www, warto postawić na taki, który zagwarantuje ochronę antywirusową oraz antyspamową. Udostępniona przestrzeń dyskowa na dane jest wolna od wszelkich niebezpieczeństw. Dodatkowo możesz liczyć na kompleksową pomoc w każdym momencie współpracy. Korzystając z usług Sprint S.A. masz pewność, że korzystanie z poczty elektronicznej i innych platform jest bezpieczne. Dzięki temu możesz skupić się na prowadzeniu i rozwoju swojej działalności, bez obaw o poufne dane i informacje dotyczące Twojego przedsiębiorstwa.

Zadbaj o bezpieczeństwo na swojej poczcie elektronicznej. Stosuj się do kilku najważniejszych danych, aby nie paść ofiarom oszustów i nie zainfekować swojego komputera groźnymi oprogramowaniami. Poufne dane warto przechowywać w serwerowniach, gdzie wdrożone są najwyższe standardy bezpieczeństwa w postaci najnowszych rozwiązań technologicznej, ochrony i monitoringu rejestrujących wszelkie zdarzenia oraz nieprzerwanej pracy. Zaufaj Sprint S.A.!