Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Subdomeny – do czego można je wykorzystać?

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Subdomeny – do czego można je wykorzystać?

Subdomena nie jest obca żadnemu Internaucie. Masz z nią do czynienia, gdy codziennie wpisujesz adres dowolnej strony internetowej. Założenie subdomeny to najlepszy sposób na stworzenie nowego adresu internetowego. Czym dokładnie jest subdomena i do czego można ją wykorzystać?

Słowo wstępu, czyli czym jest subdomena

Subdomena jest adresem internetowym, który został utworzony w ramach istniejącej domeny głównej. Inaczej jest to adres internetowy zawierający w sobie nazwę Twojej domeny. Subdomena to dokładnie to słowo, które znajduje się po lewej stronie adresu, przed kropką. Jej zadaniem jest kierowanie użytkownika do odrębnych adresów. Wiele z subdomen jest już zajętych, toteż wprowadzenie do nich polskich znaków, zwiększa liczbę dostępnych adresów stron postawionych przez hosting www.

Skuteczna nazwa subdomeny

W języku polskim występują litery z „ogonkami”. Zazwyczaj nie umieszcza się ich w adresach stron internetowych. Chcesz, aby Twoja subdomena była jedyna, niepowtarzalna i skuteczna? Domena z polskimi znakami pozwoli Ci na stworzenie unikatowego adresu, który będzie ładnie i profesjonalnie wyglądać. Dodatkowo automatyczne pisanie z polskimi znakami sprawia, że często nie wyświetla się nam pożądana strona. Z domeną, która je zawiera, poszukiwanie konkretnej strony jest jeszcze łatwiejsze.

Subdomena – jak ją wykorzystać?

Subdomeny tworzy się niezwykle łatwo. Posiadając domenę internetową, można stworzyć nawet dziesiątki adresów internetowych, ale pod jednym warunkiem – muszą być one oryginalne i niepowtarzalne. Subdomeny pozwolą Ci na znacznie poszerzyć kontentu, który proponujesz swoim klientom. Jest to dobre rozwiązanie, kiedy zamierzasz prowadzić dwa odrębne tematy, na przykład blog i sklep. Subdomenę można wykorzystać inaczej – robiąc dokładną kopię strony pierwotnej, ale przetłumaczoną na inny język. Subdomeny pozwolą także na uruchomienie dla klientów dodatkowych funkcji, jak na przykład tematyczne forum. W dzisiejszych czasach strony internetowe nie są przeglądane wyłącznie na ekranie monitora. Dopasuj subdomenę tak, aby odpowiadała stronie wyświetlanej na smartfonie.

Dobra i przemyślana subdomena może znacząco, a także skutecznie podnieść oglądalność Twojej strony internetowej. Korzystając z domen z polskimi znakami, stworzysz łatwy i niepowtarzalny adres. Załóż swoją domenę i twórz ciekawe subdomeny, poszerzając funkcjonalność swojej strony www.