Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Jak serwer dedykowany wpływa na rozwój sklepu internetowego?

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Jak serwer dedykowany wpływa na rozwój sklepu internetowego?

Serwer dedykowany to dodatkowy komputer, który pełni rolę serwera dla wyłącznie jednego klienta. W odróżnieniu od serwerów współdzielonych, na takim znajdują się usługi, takie jak poczta e-mail czy strony www, należące tylko do jednego użytkownika. Mogą one korzystać z maksymalnej ilości zasobów sprzętowych, dostępnych na serwerze dedykowanym. Jaki wpływ ma to na rozwój sklepu internetowego?

Jaki wpływ ma serwer dedykowany na rozwój sklepu internetowego?

Serwery dedykowane tworzone są pod konkretne potrzeby odbiorców. W zależności od tego, czemu ma posłużyć takie rozwiązanie, tani hosting www proponuje usługi bardziej lub mniej złożone. Serwery dedykowane wyceniane są indywidualnie.  Mogą z nich korzystać zarówno firmy, jak i klienci indywidualni. To sprawia, że taki serwer jest idealnym rozwiązaniem, które wpłynie na rozwój Twojego sklepu internetowego.

Tanie serwery dedykowane dają swobodę przy konfiguracji parametrów serwera, jednak to nie jedyna możliwość. Użytkownik może również korzystać z kontrolowania ilości pamięci RAM, a także liczbę procesorów czy nawet pojemność dysku twardego. Serwery dedykowane idealnie wpływają na rozwój sklepu internetowego, ponieważ dają gwarancję dostępności przez minimum 99% czasu użytkowania! Sam możesz dobrać parametry serwera, dzięki czemu masz pewność, że Twój sklep internetowy będzie działał bez jakichkolwiek zarzutów. Co się dzieje, kiedy dojdzie do skoków ilości klientów na stronie internetowej Twojego sklepu? Serwer zostanie skalowany, dzięki czemu można dostosować jego pamięć, czy pojemność. Serwery dedykowane są bardzo polecane właścicielom sklepów internetowych ze względu na możliwość korzystania z całej mocy obliczeniowej serwera oraz jego pamięci. Takie rozwiązanie zapewni także Twojemu sklepowi bezpieczeństwo – został wyposażony w dodatkową ochronę Anty-DDoS.

Dedykowane serwery ze wsparciem technicznym?

Tani hosting www i serwer dedykowany idą ze sobą w parze! Kupując własny serwer dedykowany dla sklepu internetowego, warto pomyśleć o wsparciu technicznym. Dzięki niemu w razie nieoczekiwanej awarii będziesz mógł skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalistów. Jeśli wybrałeś naprawdę dobrą firmę oferującą serwer dedykowany i tanie domeny, spodziewać się możesz pomocy takiej jak wymiana uszkodzonych podzespołów, rozwiązywanie problemów z działaniem sieci i dostępu do serwera, a także doradztwo sprzętowe przed zakupem serwera dedykowanego.

Serwer dedykowany to najlepsza opcja, jeśli chcesz założyć poprawnie działający sklep internetowy, który jednocześnie mogłoby odwiedzać wielu internautów Zainwestuj w dedykowany serwer i dobrą domenę internetową i ciesz się wzrastającą liczbą Twoich zadowolonych klientów.