Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Płatny certyfikat SSL – jakie są jego realne zalety?

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Płatny certyfikat SSL – jakie są jego realne zalety?

Certyfikat SSL ma za zadanie chronić przesyłkę danych pomiędzy użytkownikiem strony a serwerem, na którym znajduje się konkretna strona internetowa. Poza szyfrowaniem danych, zainstalowanie takie certyfikatu gwarantuje wiele korzyści nie tylko dla użytkowników Twojej witryny, ale i dla Ciebie. Sprawdź, dlaczego warto stosować certyfikat SSL.

Twoja firma z płatnym certyfikatem SSL w sieci jest bezpieczna? – zalety certyfikatu SSL

Firmowy certyfikat SSL sprawa, że Twoja strona internetowa zajmie wyższe miejsca w wynikach wyszukiwarki, ponieważ Google uwzględnia certyfikaty SSL jako jeden z wielu czynników w rankingach. Gdy zainstalujesz choćby podstawowy SSL, pokaże to Twoim klientom, że dbasz o bezpieczeństwo i poufność ich danych, ale także o swoją wiarygodność. Certyfikaty SSL skutecznie chronią przed phishigiem – haker może wielokrotnie próbować upodobnić swoją stronę do tej oryginalnej, jednak nigdy nie będzie w stanie uzyskać certyfikatu.

Tani, płatny SSL zwiększa zaufanie do Twojej strony – kiedy przy linku zapala się zielona kłódka, wtedy internauta wie, że strona jest bezpieczna, dzięki czemu w jego oczach stajemy się godni zaufania. Firmowe SSL często jest bezpłatne! Zapewnia ono bezpieczeństwo i pozytywnie wpływa na pozycjonowanie.

Najtańszy SSL można wykupić już za niecałe sto złotych, a pierwszy rok korzystania często jest bezpłatny. Możesz także wybrać całkowicie darmowy certyfikat Let’s Enscrypt, który co prawda nie zapewnia takiego prestiżu, jak jego płatny odpowiednik, ale zapewnia zabezpieczenie strony na podstawowym poziomie, co czasami jest wystarczające.

Skuteczne zastosowanie certyfikatu SSL zależne od potrzeb firmy – rodzaje certyfikatu SSL

Istnieją trzy różne rodzaje certyfikatu SSL, które na pewno przydadzą się, jeśli zakładasz  hosting. Domain Validation (DV) to podstawowa wersja, która szyfruje dane przesyłane w ramach zabezpieczonej domeny. Organization Validation, czyli OV, to bardziej zaawansowany certyfikat, który powoduje, że dochodzi do dokładniejszej weryfikacji  firmy zamawiającej. Aby założyć OV, potrzebne będą wyciągi z KRS lub umowa spółki. Extended Validation (EV) wymaga pełnego sprawdzenia firmy o niego wnioskującej. Certyfikat podnosi prestiż, ponieważ obok adresu www strony, wyświetla się także nazwa firmy, dla której został założony.

Posiadanie certyfikatu SSL ma wiele zalet, które możesz zyskać za naprawdę niewielką cenę. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich klientów i podnieś prestiż swojej firmy. Wybierz odpowiedni dla siebie rodzaj certyfikatu i ciesz się wyższą pozycją w popularnej wyszukiwarce.