Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Kiedy certyfikat SSL ma zastosowanie?

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Kiedy certyfikat SSL ma zastosowanie?

Bezpieczeństwo jest niezwykle ważne – zwłaszcza, gdy chodzi o poufne dane. Skrzynki mailowe i zarchiwizowane dokumenty bez zabezpieczenia stają się szybko łatwym łupem dla hakerów. Tym bardziej, gdy chodzi o cały proces wykonywania transakcji w internecie. Chcesz, by Twoi klienci Ci ufali? A może chcesz przekonać potencjalnych przeglądających do kupna oferowanych produktów? Obie te rzeczy pomoże Ci zrealizować SSL.

Superfast SSL – czym jest

SSL, czyli Secure Socket Layer, jest to certyfikat, który gwarantuje bezpieczne przesyłanie danych w internecie. Wszystkie informacje udostępniane danej stronie, która operuje tym protokołem, są poufne i przesyłane w zaszyfrowanej postaci. Dzięki temu żadna jednostka niepożądana nie ma do nich wglądu.

Wiarygodność domeny w obecnych czasach to jedna z najważniejszych rzeczy, która jest niezbędna na każdej stronie internetowej. W końcu dane, takie jak numer telefonu, numer karty kredytowej, czy nawet nazwisko, są przez nas ściśle strzeżone. Co więcej, SSL na stronie nie jest kłopotliwe dla użytkowników – podczas wejścia na stronę (na serwer) dochodzi do aktywacji protokołu SSL, która trwa milisekundy. Jednak, by SSL działało prawidłowo, warto zaufać rzetelnej firmie – takiej, jak Sprint Data Center.

Jak może Ci pomóc SSL od Sprint Data Center

Superfast SSL jest jednym z bestsellerów, gdy chodzi o usługi Sprint Data Center. Zabezpiecza on pojedynczą domenę i definitywnie wpływa na jej wizerunek. Sprawia, że dana strona jest automatycznie postrzegana jako zaufana marka w oczach osób odwiedzających serwer. Co więcej, certyfikat SSL ma też wpływ na pozycjonowanie strony. Jego brak znacząco wpływa na obniżenie się ruchu na stronie. Wszystkie te czynniki sprawiają, że tanie certyfikaty SSL to nie tylko praktyczny dodatek – to wymóg, któremu trzeba sprostać, jeśli chce się zostać na rynku.

Branże, w których niezbędne są tanie certyfikaty SSL

Certyfikat SSL przydaje się nie tylko w sklepach internetowych (e-commerce) i na serwisach aukcyjnych. Przede wszystkim stosują go wszystkie banki i instytucje finansowe. Co więcej, z SSL korzystają strony internetowe administracji publicznej, serwisy prowadzone przez jednostki związane ze zdrowiem człowieka, a także biznesowe i korporacyjne serwisy internetowe. SSL pomaga też szkołom i uczelniom, jak również wszystkim podmiotom, które potrzebują zabezpieczenia skrzynki pocztowej. Tanie serwery SSL od Sprint Data Center chętnie pomogą wszystkim tym jednostkom ochronić najwrażliwsze dane przed cyberprzestępcami. Sprawdź pełną ofertę i wybierz pakiet dopasowany do swoich potrzeb!