Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Minimalizm czy przesyt? Dopasuj serwer do animacji i muzyki umieszczanej na stronie

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Minimalizm czy przesyt? Dopasuj serwer do animacji i muzyki umieszczanej na stronie

Autoodtwarzanie dźwięków po wejściu na stronę przeważnie nie jest dobrym pomysłem. Muzyka lub lektor, których użytkownik się nie spodziewa, mogą być niezwykle dokuczliwe. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku krzykliwych kolorów. Przesyt może nie tylko wpływać na estetykę strony, ale też decydować o tym, czy zainteresowana osoba na niej zostanie. Jak jednak wpleść elementy audiowizualne i cieszyć się zainteresowaniem bez przesadzania?

Wszystko można, byle z umiarem

Choć samo słowo „umiar” może być różnie rozumiane, warto kierować się zasadą mniej znaczy więcej. Jaskrawe kolory i głośna muzyka mogą skutecznie zniechęcać. Masz zatem jedno wyjście – rozważnie zaplanować wygląd strony. W końcu to od tego zależy, jaki serwer wybierzesz – tani hosting przydaje się zwłaszcza na początku działalności, kiedy nie operujesz zbyt wielkim funduszem. Jeśli Twoja strona ma jedynie opisywać usługi, jakie proponujesz i pełnić funkcję wizytówki – wybierz hosting www. Możesz umieścić na niej ręcznie odtwarzane nagrania lektora, który opowie o niektórych aspektach proponowanej przez Ciebie oferty. Pamiętaj też o zdjęciach – to one przedstawią klientowi zakres usług bądź produktów.

By strona wyglądała estetycznie i przyciągała użytkowników, niezbędne jest zainwestowanie w miejsce wystarczające do płynnego działania i przedstawienia wszystkich korzyści, jakie proponujesz. Dlatego też im więcej masz miejsca, tym na więcej możesz sobie pozwolić. Jeśli chcesz stworzyć stronę w naprawdę nowoczesnym stylu, wybierz serwer dedykowany. Mając do dyspozycji sporo miejsca, możesz zaprojektować świetną stronę, która z pewnością zachęci wiele osób do skorzystania z Twojej oferty!

Jakie efekty wybierać?

Wybór serwera jest podyktowany ilością miejsca niezbędną do tego, by wszystkie elementy na stronie płynnie działały. Decyzje dotyczące poszczególnych składników są zatem niezwykle ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale i praktycznych. Jednym z najlepszych pomysłów są animacje nieinteraktywne. Umieszczenie ich na stronie sprawia, że treść zyskuje nowy, całkiem innowacyjny kształt. Ponadto, ułatwiają zapoznanie się z zawartością strony i proponowaną ofertą. Ilustracje wraz z opisem po odtworzeniu znacznie lepiej obrazują procesy i w bardziej zrozumiały sposób przekazują instrukcje. Tego typu animacja może dotyczyć procesu kupna, opisu współpracy lub zastąpić kilka zdjęć na stronie. Opcjonalna animacja jest też dobrym sposobem na zwrócenie uwagi w nie narzucający się użytkownikowi sposób.

W wielu branżach stosuje się również wygodne dla użytkownika animacje interaktywne. Ze względu na różnego rodzaju przesunięcia ekranu i rozwinięcia są one też użyteczne – pozwalają komfortowo korzystać ze strony i zapoznać się ze wszystkimi jej aspektami. Przyciemnienia, rozjaśnienia i rozwijanie się strony nie tylko uatrakcyjniają jej wygląd, ale także wpływają na funkcjonalność. Skonsultuj się z web developerem i przedstaw mu swoje pomysły, a z pewnością wskaże Ci parametry, wedle których wybierzesz odpowiedni serwer.