Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Wpływ uptime serwera na widoczność strony internetowej w wyszukiwarkach internetowych

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Wpływ uptime serwera na widoczność strony internetowej w wyszukiwarkach internetowych

Prowadząc stronę internetową swojego przedsiębiorstwa na pewno starasz się, by przyciągała użytkowników i była dla nich jak najbardziej czytelna. Oprócz działań SEO, które pozwolą uzyskać wysoką pozycję w wyszukiwarce, warto także zainwestować w serwery dedykowane, które gwarantują nieprzerwany czas pracy, czyli uptime. Sprawdź, dlaczego warto zwrócić uwagę na ten parametr.

Co to jest uptime serwera www?

Uptime serwera pokazuje czas jego bezawaryjnego, nieprzerwanego działania. Dzięki temu parametrowi można określić wydajność i procent popełnianych błędów jakie odnotowano na Twojej witrynie. Wybierając dostawcę hostingu, warto kierować się właśnie tą wartością. Im wyższy procent uptime’u, tym masz większą pewność, że strona albo platforma blogowa będą nieprzerwanie działały. Bezawaryjna i niczym niezakłócona praca serwerów przekłada się na portal odbiorcy, a to z kolei wpływa na ocenę witryny przez algorytmy wyszukiwarki. Aby strona była lepiej pozycjonowana warto zadbać o jej prawidłowe funkcjonowanie.

Wybierając tanie serwery dedykowane, warto zwrócić uwagę na ofertę Sprint Data Center. Nasza firma działa wyłącznie na sprzęcie wysokiej klasy, co przekłada się na wydajność, a przede wszystkim niezawodność. To najlepsze rozwiązanie dla właścicieli platform internetowych oraz przedsiębiorstw, które tworzą obszerne i skomplikowane bazy danych. Na każdym etapie specjaliści z Sprint Data Center zapewniają profesjonalne wsparcie techniczne 24 godziny na dobę i szybką reakcję na każdy napotkany problem. Serwery dedykowane dostępne są w różnych pakietach, dzięki czemu możesz dobrać usługi optymalne dla Ciebie i twojej strony. W każdym masz zapewnioną ochronę DDOS i możliwość dopasowania konfiguracji pod swoje preferencję. Jeżeli ta opcja to dla Ciebie zbyt wysoki koszt, możesz wybrać tani VPS. To wirtualny odpowiednik serwerów dedykowanych, który zagwarantuje, że Twoja witryna albo platforma blogowa będzie bezpieczna i wydajna. 

Jak sprawdzić uptime serwera www?

Kontrolowanie czasu nieprzerwanej pracy serwera pozwoli Ci skontrolować przez jaki okres Twoja witryna nie działała. Aby to sprawdzić kliknij prawy przycisk myszy na pasku zadań i wejdź w Menadżer Zadań. Następnie znajdź zakładkę Wydajność i kliknij CPU. Powinna pokazać Ci się procentowa wartość. Dla przykładu: jeśli uptime wskazuje 99,5% oznacza to, że strona internetowa działała poprawnie przez 99,5% czasu, a w 0,5% jej praca została wstrzymana. Swoją witrynę możesz również skontrolować za pomocą dedykowanej do tego strony. Wybierz najlepszy serwer dedykowany dla swojej platformy internetowej i czerp korzyści z bezawaryjnej, wydajnej pracy.