Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Przeniesienie WordPressa na nowy serwer WWW

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Przeniesienie WordPressa na nowy serwer WWW

Jeśli chcesz przenieść WordPressa na inny serwer, nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy, gdyż sama czynność jest prostym zadaniem. Właściwie wystarczy zainstalować odpowiednią wtyczkę, która pomoże przenieść całą zawartość z WordPressa do nowego hostingu. Jak to zrobić? I kiedy skorzystać z porady doświadczonego specjalisty?

Kiedy podjąć decyzję o przeniesieniu WordPressa na nowy serwer?

Dobry serwer WordPress przestaje być wydajny, kiedy hosting zaczyna zwalniać do tego stopnia, że korzystanie z niego powoduje znaczne przeciążenia. Serwery mają to do siebie, że ruch na nich stopniowo staje się coraz większy, a to może tworzyć zastoje i ogólne spowolnienie. Częste awarie,  a także brak szybkiej reakcji ze strony usługodawcy jest irytujący, co wpływa na zmniejszenie zaufania do źródła hostingu – serwer pod WordPress przestaje poprawnie działać. W takich momentach warto zmienić takie serwery www na inne.

Helpdesk – czy uzyskamy pomoc w przeniesieniu strony WordPress?

W Internecie aż roi się od poradników, dzięki którym przeniesienie strony WordPress na inny serwer będzie banalnie proste. Do prawidłowego przeniesienia strony www pomiędzy dwoma hostingami, niezbędne będzie zrobienie zrzutu bazy danych MySQL, a także katalogów z plikami strony internetowej. W trakcie przenoszenia strony przyda Ci się edytor tekstu, klient FTP, dowolna przeglądarka internetowa. Wykonując przeniesienie WordPressa na inny serwer zgodnie ze wskazówkami z poradników, dokonasz tego szybciej, niż myślisz.

Serwer z polskimi znakami?

Decydując się na nowy serwer, warto zastanowić się, czy nie zrobić małej zmiany i wprowadzić do jego nazwy polskich znaków. Tanie domeny już dzisiaj można dostać z taką właśnie opcją, która z pewnością skutecznie przyciągnie uwagę Twojego potencjalnego nowego klienta. Polskie znaki w domenie sprawiają, że link do strony internetowej Twojej firmy staje się unikatowy i oryginalny. Dodatkowo, jeśli chcesz założyć nową domenę, a wybrana przez Ciebie nazwa została już wykorzystana, możesz stworzyć adres z polskimi znakami w nazwie. Polskie znaki w domenie pozwalają na szybsze i skuteczniejsze otwarcie poszukiwanej witryny internetowej. Wyszukiwarka świetnie poradzi sobie w odnalezieniu jej nawet jeżeli użytkownik nie zdecyduje się na jej pełne wpisanie. Może również zaowocować pozyskaniem dodatkowego ruchu z sieci. Wiele firm używa już domen z polskimi znakami, przekierowując ruch użytkowników na domenę bez polskich znaków lub odwrotnie. Takie domeny określane są jako domeny IDN.

Wymiana strony WordPress na inny hosting to czasami konieczność. Jeśli Cię to przeraża, uspokajamy – w Internecie znajdziesz wiele poradników, które bez problemu przeprowadzą Cię przez cały proces zmiany serwera. Możesz skorzystać również z helpdeska lub powierzyć zadanie profesjonalnej firmie, która rozwiąże problemy techniczne i zapewni najwyższy standard usług.