Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Rozwiązania serwerowe dla małych firm

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Rozwiązania serwerowe dla małych firm

Prowadzenie efektywnego biznesu we współczesnym świecie wymaga wykorzystania informatycznych narzędzi. Ten, kto nie jest widoczny w sieci, nie istnieje. Jak się okazuje, dotyczy to nie tylko osób prywatnych, ale i firm. Dlatego własna strona to podstawa. Szczególnie jeśli działasz w branży e-commerce. Aby jednak witryna Twojej marki mogła działać bez zarzutów i sprawnie obsługiwać klientów, konieczne jest zapewnienie jej odpowiedniego serwera.

Jak wybrać serwery dla firm?

Rekomenduje się, aby wyboru serwera dokonać przez pryzmat własnych potrzeb, a te wynikają z rozmiarów przedsiębiorstwa. To oczywiste, że na początku trudno jest określić, jak duży powinien być serwer zewnętrzny dla firmy, ale dopasowanie jego zasobów do potrzeb przedsiębiorstwa pozwala na bezawaryjną pracę w korzystnej cenie. Jeśli jesteś małą firmą, której baza klientów jest na obecną chwilę niewielka, a i oferta produktowa ograniczona to znak, że wybierając dobry serwer dla firmy, możesz postawić na jeden z podstawowych pakietów od Sprint Data Center, czołowego integratora systemów IT w Polsce, który oferuje między innymi serwery dedykowane.  

Własny serwer dla firmy

Własny serwer firmowy to rozwiązanie, które właściciele małych firm powinni zdecydowanie odrzucić. Dlaczego? Aby zbudować własny serwer dla firmy, konieczne jest wygospodarowanie odpowiedniego pomieszczenia oraz jednorazowa, bardzo kosztowna inwestycja w sprzęt. Zwykle są to sumy, na które nie mogą sobie pozwolić rozpoczynający swoją działalność przedsiębiorcy. Na szczęście istnieją serwery dedykowane, które są stabilnym i wydajnym rozwiązaniem dla każdej firmy.

Serwer dedykowany

Na pewno natrafiłeś na hostingi współdzielone, jednak wiedz, że w przeciwieństwie do tego, co oferują serwery dedykowane, nie stanowią one dobrego wyboru dla Twojej firmy. Dlaczego? Hostingi współdzielone, jak sama nazwa wskazuje, operują zasobami, które dzielą się pomiędzy różne witryny. Jeśli zatem inny użytkownik odnotuje zwiększony ruch na swoje witrynie, to prawdopodobnie wykorzysta zasoby, które mogą być potrzebne Twojej stronie. A przecież stabilny serwer dla firm powinien oferować niezmienne zasoby, które zapewnią niezawodne działanie witryny. Serwer dedykowany od Sprint Data Centerto najlepszy wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie stabilność, brak opłat aktywacyjnych i indywidualne konfiguracje. Decydując się na jeden z naszych serwerów, otrzymujesz całodobowe wsparcie techniczne. Nasi specjaliści służą pomocą o każdej porze dnia i nocy, aby Twoja witryna działała bez zarzutu. Jeśli prowadzisz małą firmę, skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci najtańsze serwery dedykowane lub wirtualne, dopasowanych do wymagań Twojej firmy.