Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Zalety posiadania własnego serwera

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Zalety posiadania własnego serwera

Jeśli posiadasz firmę, na pewno założyłeś własną stronę internetową, która reklamuje Twoje usługi. Prawdopodobnie zainwestowałeś również w jej profesjonalne pozycjonowanie. Czy to jednak wystarczy, aby Twoja witryna mogła działać skutecznie w pełni? Jeżeli posiadasz duży sklep internetowy czy też prężnie rozwijający się portal, powinieneś także zainwestować we własny serwer.

Czym jest serwer dedykowany?

Serwer dedykowany to nic innego jak komputer, który jest naszą własnością i jest podpięty przez 24/7 do Internetu. Duże firmy posiadają kilka serwerów dedykowanych, które znajdują się zazwyczaj w tak zwanych szafach rackowych, które znaleźć można w serwerowni. W związku z tym, że serwer dedykowany świadczy usługę konkretnemu klientowi, może on w pełni wykorzystać zasób maszyny, w której skład wchodzi powierzchnia dyskowa, pamięć RAM, a także moc obliczeniowa procesora. Nietrudno się domyślić, że wykorzystanie zasobów całego serwera dedykowanego, daje możliwość szybkiego rozwoju, a także swobodę działania. Ważną cechą jest również to, że serwer taki jest całkowicie spersonalizowany.

Dla kogo serwer dedykowany?

Serwer dedykowany daje dużo możliwości. O takim serwerze warto pomyśleć, kiedy posiada się duży portal informacyjny oferujący również elementy takie tak poczta e-mail albo czat. Portal informacyjny z zasięgiem na cały kraj z pewnością musi posiadać serwer dedykowany – chodzi tu przede wszystkim o generowanie jak największego ruchu. Posiadasz firmę hostingową? Serwer dedykowany będzie dla Ciebie idealny. Jeżeli jesteś właścicielem dużego sklepu internetowego lub agencji reklamowej, serwer dedykowany pomoże Ci na poszerzenie usług. Własny serwer przyda się także w dużych firmach i przedsiębiorstwach potrzebujących osobnego środowiska z dużą mocą obliczeniową.

Czy warto zainwestować w serwer dedykowany?

Z pewnością tak, choćby z uwagi na tani hosting. Dodatkowo, właściciel serwera ma dowolność konfiguracji wszelkich parametrów serwera – może on kontrolować na przykład pojemność dysku twardego. Serwer taki jest znacznie stabilniejszy i wydajniejszy. Dzięki najwyższym parametrom, charakteryzuje się niezawodnością. Dzięki możliwość samodzielnego doboru parametrów pod konkretną stronę, ma się pewność, że witryna będzie działać poprawnie. Serwer dedykowany to najlepsze rozwiązanie dla stron z dużą bazą użytkowników – może być skalowany, a jego pojemność lub pamięć może być odpowiednio dostosowana. To dobre rozwiązanie, szczególnie przy dużych portalach czy sklepach internetowych. Przekonaj się sam, jaki komfort i wygodę użytkowania zyskujesz. Postaw na fachową pomoc!