Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Jak przygotować serwer dedykowany pod serwer Minecrafta? Serwery pod hosting gier online

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Jak przygotować serwer dedykowany pod serwer Minecrafta? Serwery pod hosting gier online

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Wiele milionów użytkowników nieustannie układa bloki i szuka przygód, grając w trybie jednoosobowym i wieloosobowym. Aby móc grać wspólnie z innymi graczami, konieczne jest korzystanie ze specjalnych serwerów, udostępnianych przez innych użytkowników. Można również samemu spróbować wykonać darmowy serwer dedykowany pod grę Minecraft. Jeśli chcesz stworzyć serwer z modami lub bez nich, do wyboru masz tryb przygody, survivalu lub walki PvP. Gdy znasz już podstawy i interesuje Cię większy zasięg, możesz zdecydować się na wykupienie zewnętrznego, płatnego serwera, który pozwoli na jednoczesną grę odpowiednio wysokiej liczbie graczy.

Jak przygotować serwer pod Minecraft?

Serwery, dostępne w trybie wieloosobowym w Minecrafcie, wymagają profesjonalnego, zaawansowanego oprogramowania, które jest dostępne nieodpłatnie w Internecie do pobrania między innymi z oficjalnej strony gry Minecraft. W przypadku bardziej zaawansowanych potrzeb można zdecydować się na płatny serwer dedykowany https://www.sprintdatacenter.pl/najtansze-serwery-dedykowane. To warunek niezbędny do sprawnej komunikacji między graczami – daje możliwość śledzenia aktualnego stanu działań na polu gry.

Jak cechy powinien mieć dobry serwer dedykowany pod Minecraft?

Serwery dedykowane dla konkretnej gry – w naszym przypadku Minecrafta – zapewniają najlepszą wydajność gier online, bez zbędnych zakłóceń. Aby dobrać odpowiedni serwer do gry, należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

1. Odporność na ataki DDoS – są to ataki sieciowe na przeciwników i ich serwery, przeczące wszelkim zasadom uczciwej gry. Zaawansowany serwer będzie posiadał wdrożony mechanizm ochronny przed tego typu działaniami, blokując źródła ataków.

2. Duże możliwości techniczne – specjalnie przystosowane procesory pozwalają na znacznie większą wydajność gry. Wysoka częstotliwość i prędkość zapisu optymalizują płynne działanie gry bez ryzyka opóźnień.

3. Sprawna pomoc techniczna – warto, by serwer miał dostępną aktywnie i szybko reagującą pomoc techniczną, dającą wsparcie w kryzysowych momentach.

W Internecie dostępne są specjalne serwery, umożliwiające hosting gry Minecraft. Są one dedykowane dla konkretnego gracza. Serwer dedykowany nie wymaga konfigurowania ani własnoręcznego zarządzania. Podstawowe serwery umożliwiają granie w gry wyznaczone przez administratora. Bardziej rozbudowane pozwalają już skorzystać z miejsca na stronie WWW, modułu z płatnościami czy dostępu do serwerów typu TeamSpeak. Każdy serwer wiąże się z pewnymi wadami i zaletami. Dla Minecrafta właściwy będzie serwer gier online, dający miejsce do rozgrywki, prowadzonej w sieci z innymi użytkownikami. Serwery dedykowane pod grę Minecraft polecane są zarówno profesjonalnym resellerom, jak i twórcom gier i całej społeczności graczy.